60-lecie Domu Pomocy Społecznej i Dzień Pieczonego Ziemniaka w DPD w Goślicach

1 września 2018 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Goślicach odbyła się coroczna impreza plenerowa „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Tegoroczna połączona została z uroczystymi obchodami 60- lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Goślicach. Tradycyjnie był to dzień integracji ze środowiskiem lokalnym, Domami Pomocy Społecznej Powiatu Płockiego, rodzinami mieszkańców i osobami wspierającymi działalność domu.

Uroczystości 60—lecie Domu Pomocy Społecznej w Goślicach rozpoczęły się Mszą Świętą w Kaplicy im. św. Jana Pawła II na terenie DPS po czym nastąpiło oficjalne powitanie gości, przemówienia, wręczenie odznaczeń, a następnie występy: Mieszkańców DPS Goślice, Zuzanny Kosińskiej uczennicy klasy V Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku, Przedszkolaków z Samorządu Przedszkola w Bielsku, Orkiestry Dętej OSP z Bielska, koncert Zespołu ERATOX, koncert zespołu MADEERS, występ Chóru „Radosne Serca” z Łęga Probostwo, występ KAPELI TOLKA GAŁĄZKI z Moszczenicy, koncert Zespołu THE BROTHERS. Całość zakończyła zabawa plenerowa z DJ. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji: stoiska z potrawami z ziemniaka, konkursy i zabawy animatorskie, dmuchany plac zabaw, przejażdżka bryczką, pokaz motocykli, wata cukrowa, fotobudka, popcorn i grill.

Dzień Pieczonego Ziemniaka zgromadził wielu znamienitych gości, w tym. Na sobotnie uroczystości w Goślicach przybyli m.in: Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, który przekazał na ręce Dyrektora DPS w Goślicach Mariusza Chylińskiego Medal Pamiątkowy "Pro Masovia" oraz dyplomy dla pracowników domu, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, który wręczył  pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Goślichach Medale „Zasłużony dla Powiatu Płockiego”, Wicestarosta Iwona Sierocka, dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, Radni Powiatu Płockiego Ewa Kowalak i Magdalena Woja, oraz Wójt Gminy Bielsk Józef Jerzy Rozkosz.