Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych 2018

Tradycją wakacji jest to, że młodzieżowe drużyny pożarnicze z powiatu płockiego aktywnie uczestniczą w obozie szkoleniowo- wypoczynkowym w Gorzewie gm. Gostynin. To okazja do wymiany doświadczeń z rówieśnikami, a także do aktywnego spędzania czasu wolnego, zwłaszcza w roku, w którym obchodzimy 100- lecie Odzyskania Niepodległości, 20-lecie Powiatu Płockiego oraz 20- lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Komendantem tegorocznego obozu jest Druh Paweł Gackowski (OSP Radzanowo). Obóz trwa od 30 lipca do 13 sierpnia. Mimo wysokiej temperatury oraz słonecznej pogody zadziwia liczba uczestników obozu, bowiem jest to 100 osób, co jest przykładem dużego zainteresowania obozem.

Organizatorem jest Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku we współpracy z Komendą Miejską PSP w Płocku. Środki na organizację obozu przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Starostwo Powiatowe w Płocku, Urząd Marszałkowski oraz symboliczną kwotę każdy z uczestników.

1 sierpnia obóz odwiedzili goście w osobach: Druh Hilary Januszczyk- Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, Druh Lech Dąbrowski- Wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, Przewodniczący Rady Powiatu, a także bryg. Jacek Starczewski- Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Płocku oraz mł. bryg Artur Czachowski- Naczelnik Wydziału Operacyjnego. Wizyta gości rozpoczęła się uroczysta odprawa i złożenie meldunku przez Komendanta obozu. Meldunek przyjął Druh Hilary Januszczyk. Punktualnie o godz. 17.00 w godzinę „W” młodzież uczciła pamięć tych, którzy walczyli o wolną Polskę w Powstaniu Warszawskim, odśpiewano także piosenki patriotyczno- harcerskie.

Następnie uczestnicy obozu wraz z gośćmi uczestniczyli w szkoleniu z zakresu ratownictwa wysokościowego prowadzonego przez OSP Płock- Podolczyce, gdzie mieli możliwość zjechać po linie z dużej wysokości, a także podziwiać sprzęt i wyposażenie strażaków – ratowników.

2 sierpnia b.r. w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej nr 1 w Płocku podczas szkolenia teoretycznego i praktycznego ze sprzętem, którą prowadzili strażacy Państwowej Straży Pożarnej KM w Płocku. uczestników obozu odwiedził Wicestarosta Iwona Sierocka i Druhem Hilary Januszczykiem, Uczestnicy i zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia jednostki, a także poznania trudów pracy strażaków. Po zakończeniu zwiedzania młodzież udała się na wycieczkę po mieście Płocku szlakiem piastowskim i do ogrodu zoologicznego.