Wakacje z Powiatem Płockim – zapraszamy na wycieczkę!

Tym razem chcemy Państwa zabrać na wyprawę szlakiem południowym, który ma swój początek w Nowym Duninowie. Atrakcji z pewnością nie zabraknie – będzie rejs statkiem po Wiśle, wypróbujemy ogólnodostępne rowery, przez lunety spojrzymy na piękny nadwiślański krajobraz, a na koniec odpoczniemy przy ognisku!

Chcemy, by choć na chwilę odpoczęli Państwo od codziennych trosk i zobaczyli, jak pięknieje nasz Powiat. Jest ku temu bardzo dobra okazja, bo raz, że mamy wakacje, a dwa - jesteśmy w trakcie realizacji projektu poświęconego ochronie bioróżnorodności.

W sumie jest to kilkanaście zadań, dofinansowanych z funduszy unijnych. Do tej pory udało się m.in. wytyczyć i zagospodarować ok. 140 km tras turystycznych po obu stronach Wisły: szlak północny Brwilno – Wyszogród, szlak południowy Nowy Duninów – Płock – Gąbin. I tu, i tu są ogólnodostępne rowery, energetyczne drzewka OZE, lunety do obserwowania fascynującej przyrody. Oprócz tego zmodernizowaliśmy schronisko dla dzikich zwierząt w Miszewie Murowanym, wytyczyliśmy szlak turystyczny w Dolinie Skrwy na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, utworzyliśmy portal edukacji ekologicznej http://ekoinicjatywa-powiatplock.pl/ oraz aplikację na tablety i smartfony, która zawiera mapy wytyczonych w ramach projektu szlaków.

Proponujemy Państwu na wycieczkę środę, 1 sierpnia. Chcemy rozpocząć naszą wyprawę w Nowym Duninowie o godz. 10. Spotykamy się w tutejszym porcie, każdy musi tu dojechać we własnym zakresie.

Naszą przygodę rozpoczniemy od rejsu po Wiśle, po którym – na rowerach –pojedziemy do Soczewki. Dla każdego z Państwa jednoślad będzie oczywiście przygotowany. Tam odpoczniemy przy ognisku i wrócimy do Nowego Duninowa.

Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę spędzić z nami ten dzień na szlaku po lewej stronie Wisły, to serdecznie zapraszamy!

Liczba miejsc, ze względów logistycznych, jest ograniczona, dlatego możemy zaprosić na tę wycieczkę tylko 20 osób.

Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku, 30 lipca. Prosimy dzwonić pod numer tel. (24) 267 67 10.

Dla pierwszych 20 osób, które się do nas dodzwonią, przygotujemy niezapomnianą wakacyjną wyprawę. Zapraszamy!

Jednocześnie przypominamy, że wycieczkę po prawej stronie Wisły – od Wyszogrodu do Zakrzewa – musieliśmy przełożyć z powodu kiepskich warunków atmosferycznych, ale absolutnie z niej nie rezygnujemy! O szczegółach i nowym terminie poinformujemy Państwa niebawem.