Historyczny Przegląd Klubu Sportowego Huragan Bodzanów

Z okazji 42 rocznicy powstania Klubu Sportowego Huragan Bodzanów oraz 52 rocznicy powołania sekcji piłki nożnej, w sobotę, 30 czerwca w Bodzanowie odbyły się uroczystości jubileuszowe.

Piknik rozpoczęły zawody sportowe podczas których rozegrano trzy mecze towarzyskie. Najmłodsi piłkarze Huraganu zagrali z rówieśnikami z zespołu Soccer Słupno. Najstarsi, czyli oldboje zmierzyli się ze Świtem Staroźreby, a drużyna seniorów stanęła do rywalizacji z Mazurem Gostynin, występującym na co dzień w IV lidze. Przez cały czas trwania imprezy dostępna była dla uczestników i odwiedzających wystawa zdjęć historycznych. Na zakończenie odbyła się część oficjalna, w której uczestniczyli m.in.: Prezes Klubu Paweł Żal, Wicestarosta Iwona Sierocka, Radny Powiatu Płockiego Andrzej Kuliński, Radny Gminy Bodzanów Dariusz Nowak, a także były wieloletni trener Huraganu Waldemar Rypiński.

W trakcie uroczystości Wicestarosta Iwona Sierocka i Radny Powiatu Płockiego Andrzej Kuliński wręczyli również Medal „Zasłużony dla Powiatu Płockiego” nadany Uchwałą Kapituły Medalu za wybitne zasługi w obszarze działalności społecznej dla Władysława Rybickiego. Medal „Zasłużony dla Powiatu Płockiego” ustanowiony został Uchwałą Nr 262/XXX/2006 z dnia 25 stycznia 2006 r. jako wyraz szczególnego wyróżnienia i uznania za wybitne zasługi dla rozwoju naszego regionu. Medal przyznaje się osobom i podmiotom w obszarze działalności: samorządowej, gospodarczej, społecznej oraz kulturalno – oświatowej i sportowej. W skład Kapituły przyznającej wyróżnienie wchodzi: Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku, Starosta Płocki, Wicestarosta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Przewodniczący Klubu Radnych oraz Sekretarz Powiatu.