XXV Dzień Humoru i Satyry w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie

Tegoroczny, XXIV Dzień Humoru i Satyry, zorganizowany na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie odbył się 28 czerwca 2018 r.

Przegląd trwał od godzin rannych i zakończył się w godzinach wieczornych wspólną zabawą taneczną.  Imprezie towarzyszyły zajęcia warsztatowe: literackie lanie wody (prezentacja wierszy, skeczy, opowieści związanych z Wisłą), gry i zabawy zręcznościowe (jak złowić rybkę), warsztaty plastyczne (w sieci), warsztaty plecionkarskie.

W 25  urodzinach udział wzięło ponad 200 osób niepełnosprawnych 550 osób z 29 placówek pomocy społecznej i rehabilitacji. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali posiłki, a także nagrody, dyplomy i pamiątkowe maskotki, które wręczono podczas oficjalnej części spotkania. Imprezę zakończyła wspólna zabawa przy akompaniamencie zespołu

Organizatorami Dnia Humoru i Satyry było Stowarzyszenie Pomocowe w Zakrzewie BLIŻEJ SIEBIE, Dom Pomocy Społecznej i Warsztat Terapii Zajęciowej w Zakrzewie, których wsparło liczne grono wolontariuszy i sponsorów. W spotkaniu uczestniczył Starosta Płocki Mariusz Bieniek wraz z radnymi.

Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym powiatowych środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.