Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”

Za nami kolejna debata poświęcona bezpieczeństwu w Płocku i powiecie płockim, która odbyła się we wtorek 12 czerwca w Auli Urzędu Miasta Płocka. Głównym tematem spotkania zorganizowanego przez Komendę Miejską Policji w Płocku były aktualne problemy społeczne zdiagnozowane lokalnie przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas spotkania omówiono również działanie aplikacji “Moja Komenda” oraz stan bezpieczeństwa na terenie Płocka i powiatu płockiego.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”, to hasło debat społecznych, które odbywają się już od kilku lat. Zgodnie z powyższym hasłem, debaty organizowane są w celu zaprezentowania stanu bezpieczeństwa na terenie Płocka i powiatu płockiego oraz wskazania kierunków działań Policji, aby to bezpieczeństwo stale poprawiać. Bardzo ważnym elementem spotkań jest rozmowa z mieszkańcami. Wzajemna rozmowa na tematy dotyczące konkretnych zagrożeń obserwowanych w określonych miejscach, może w konsekwencji doprowadzić do znalezienia możliwych do zastosowania działań, które przyczynią się do ograniczenia czy też do wyeliminowania niepokojących zjawisk, negatywnie wpływających na poczucie bezpieczeństwa.

W debacie uczestniczył Starosta Płocki Mariusz Bieniek.