Konkurs fotograficzny „Najpiękniejsze zakątki mojej małej Ojczyzny”

Już po raz dziesiąty przeprowadzony został gminny konkurs fotograficzny pod nazwą „Najpiękniejsze zakątki mojej małej Ojczyzny”. Do jury wpłynęło łącznie ponad 150 prac. Oceniający nagrodzili te najlepsze.

X edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Pomniki przyrody”. Dzieci i młodzież z terenu powiatu płockiego z wielkim talentem i zaangażowaniem podeszły do tematu, co skutkowało przesłaniem ponad 150 prac o wysokich walorach artystycznych. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: klasy IV-VII oraz klasy gimnazjalne. W skład jury oprócz organizatorów konkursu (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Siecieniu) weszli także przedstawiciele lokalnych mediów, zakładów fotograficznych oraz Starostwa Powiatowego w Płocku.

- To była niezwykle trudna decyzja dla jury, bowiem wiele prac miało w sobie to „coś”, to co czyniło je oryginalnymi, przy których nie sposób było przejść obojętnie – wyjaśniała Wicestarosta Iwona Sierocka – Świadczy to o tym, jak dużo młodych ludzi ma w sobie talent i pasję artystyczną. To wyjątkowy dar, który trzeba w sobie pielęgnować i rozwijać. Dlatego życzę Wam Droga Młodzieży, abyście nie spoczęli na laurach, ale cały czas dokształcali się i szlifowali swój warsztat. Życzę Wam wielu sukcesów. – dodała

Wyłoniono 6 praca, po 3 z poszczególnych kategorii wiekowych.

W kategorii wiekowej klas IV-VII nagrodzeni zostali:

• I miejsce – Patryk Różański z ZS w Ciachcinie
  • II miejsce – Bartłomiej Borowski z SP w Siecieniu
  • III miejsce – Natalia Zastawna z SP nr 5 w Płocku

W kategorii wiekowej klas gimnazjalnych nagrodzeni zostali:

• I miejsce – Natalia Borowska z SP w Siecieniu
  • II miejsce – Klaudia Kowalczyk z SP w Lucieniu
  • III miejsce – Julia Wrześniewska z Gimnazjum w Brudzeniu Dużym

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz vouchery na profesjonalne warsztaty fotograficzne. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, nagrodzonym gratulujemy talentu i pasji.