Konkurs recytatorski w Wyszogrodzie poświęcony Ojczyźnie

„Kiedy myślę Ojczyzna…” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego, do którego zaprosiły Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszogrodzie.

Konkurs, jak przypominała Dyrektor Szkoły Bogumiła Jasińska, ma długą tradycję – w tym roku odbył się już po raz 15. W jubileuszowej edycji wzięło udział aż 40 młodych recytatorów z powiatów: płockiego, płońskiego i sochaczewskiego. Uczniowie byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VII szkół podstawowych. Wszyscy deklamowali wiersze poświęcone Ojczyźnie.

Zmagania odbyły się 25 maja w SP im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie. Przybyłych powitała Dyrektor Bogumiła Jasińska, która wyjaśniła, że patriotyczna tematyka konkursu związana jest oczywiście z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dyrektor, za przygotowanie konkursu, podziękowała swojej zastępczyni – Sylwii Szmulewicz, a także polonistce Annie Kolankowskiej. Podziękowała również paniom Beacie Krzemińskiej – za przygotowanie wzruszającego występu harcerzy, oraz Katarzynie Żochowskiej – za przepiękne dekoracje.

Podkreśliła, że Patronat Honorowy nad konkursem objął Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Przejętym dzieciom i młodzieży towarzyszyli nauczyciele i bliscy. Młodzi recytatorzy wyglądali przepięknie i z ogromnym wyczuciem prezentowali wybrane wiersze. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Majewska – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie, Ewa Luma z Działu Oświatowo-Edukacyjnego w Książnicy Płockiej, Aleksandra Dybiec – inspektor w Wydziale Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku,  miała bardzo twardy orzech do zgryzienia. W efekcie w młodszej kategorii wiekowej zostały przyznane miejsca: pierwsze, drugie, dwa trzecie oraz jedno wyróżnienie, a w starszej kategorii – pierwsze miejsce, dwa drugie, dwa trzecie i aż trzy wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundowało m.in. Starostwo Powiatowe w Płocku.

Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim pozostałym recytatorom. Byliście wspaniali!