Konkurs recytatorski w Wyszogrodzie poświęcony Ojczyźnie

„Kiedy myślę Ojczyzna…” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego, do którego zaprosiły Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszogrodzie.

Konkurs, jak przypominała Dyrektor Szkoły Bogumiła Jasińska, ma długą tradycję – w tym roku odbył się już po raz 15. W jubileuszowej edycji wzięło udział aż 40 młodych recytatorów z powiatów: płockiego, płońskiego i sochaczewskiego. Uczniowie byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VII szkół podstawowych. Wszyscy deklamowali wiersze poświęcone Ojczyźnie.

Zmagania odbyły się 25 maja w SP im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie. Przybyłych powitała Dyrektor Bogumiła Jasińska, która wyjaśniła, że patriotyczna tematyka konkursu związana jest oczywiście z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dyrektor, za przygotowanie konkursu, podziękowała swojej zastępczyni – Sylwii Szmulewicz, a także polonistce Annie Kolankowskiej. Podziękowała również paniom Beacie Krzemińskiej – za przygotowanie wzruszającego występu harcerzy, oraz Katarzynie Żochowskiej – za przepiękne dekoracje.

Podkreśliła, że Patronat Honorowy nad konkursem objął Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Przejętym dzieciom i młodzieży towarzyszyli nauczyciele i bliscy. Młodzi recytatorzy wyglądali przepięknie i z ogromnym wyczuciem prezentowali wybrane wiersze. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Majewska – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszogrodzie, Ewa Luma z Działu Oświatowo-Edukacyjnego w Książnicy Płockiej, Aleksandra Dybiec – inspektor w Wydziale Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku,  miała bardzo twardy orzech do zgryzienia. W efekcie w młodszej kategorii wiekowej zostały przyznane miejsca: pierwsze, drugie, dwa trzecie oraz jedno wyróżnienie, a w starszej kategorii – pierwsze miejsce, dwa drugie, dwa trzecie i aż trzy wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundowało m.in. Starostwo Powiatowe w Płocku.

Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim pozostałym recytatorom. Byliście wspaniali!

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.