Obchodów jubileuszowych ciąg dalszy – 25 lat Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku odbyła się druga część obchodów jubileuszu SPS nr 24. Uroczystości uświetnił występ chóru „Pueri et Puellae Cantores Plocense”, teatru „OdNova” oraz zespołu Państwowej Szkoły Muzycznej „Big Band”. Wręczono także pamiątkowe wyróżnienia.

W minioną środę na terenie SPS nr 24 z okazji 25 – lecia powstania Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 zorganizowano piknik rodzinny, a następnie uczniowie szkoły wraz z zespołem „Dzieci Płocka” wystąpili przed publicznością z pokazem tańców ludowych. W czwartek natomiast odbyła się bardziej uroczysta strona obchodów. W sali koncertowej PSM zgromadziło się wielu oficjalnych gości, aby współuczestniczyć z pracownikami szkoły w tym radosnym wydarzeniu oraz skierować do nich podziękowania i serdeczne gratulacje. Część oficjalną uświetniły także występy artystyczne. Zgromadzeni mogli wysłuchać koncertu płockiego chóru „Pueri et Puellae Cantores Plocense” oraz występu zespołu „Big Band”, a także obejrzeć spektakl cieni wystawiony przez Teatr „OdNova”.

Wręczono też pamiątkowe medale. Medal „Zasłużony dla Powiatu” dla Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 wręczył Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski. Medal „Pro Masovia” dla Szkoły, a także dyplomy dla nauczycieli w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika wręczył Karol Krajewski z płockiej Delegatury Urzędu. W obchodach Powiat Płocki reprezentowali ponadto Sekretarz Powiatu Michał Twardy oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik.