To już 25 lat - jubileusz istnienia Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 24 w Płocku to placówka specjalistyczna kształcąca dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, do której uczęszczają młodzi mieszkańcy Płocka i powiatu płockiego. W tym roku mija 25 lat od założenia placówki. Z tej okazji pracownicy, rodzice i uczniowie szkoły przy pomocy Rady Mieszkańców Osiedla „Wyszogrodzka” zorganizowali piknik rodzinny oraz jubileuszowe występy Zespołu Folklorystycznego „Dzieci Płocka”. Patronatu Honorowego wydarzeniu użyczyli Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Prezydent Miasta Płock Andrzej Nowakowski oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Pierwotnie placówką specjalistyczną kształcącą niepełnosprawne dzieci z Płocka i terenu obecnego powiatu płockiego był Państwowy Dom Pomocy Społecznej w Goślicach. Po pożarze, który nawiedził placówkę wystąpił problem związany z doborem miejsca, w którym uczniowie o specjalnych potrzebach mogli by się kształcić. I tak po długich staraniach udało się pozyskać budynek przy ul. Kossobudzkiego 12. Lata mijały, dzieci przybywało, dotychczasowy budynek przestał spełniać swoje funkcje. Wtedy też podjęto decyzję o budowie placówki w nowej lokalizacji tj. przy ul. Słonecznej 65, nowoczesnej i w pełni wyspecjalizowanej do przeprowadzania zajęć dydaktycznych z dziećmi niepełnosprawnymi. Powstała, jak wtedy mówiono – „Szkoła Marzeń”. Dziś budynek naprawdę robi duże wrażenie. Wjeżdżając przez główną bramę widzimy rozjazd w prawo i lewo a tuż za nim duży, kolorowy budynek złożony z kilku brył konstrukcyjnych, podkreślających jego nowoczesność.

Dzisiejszy jubileusz rozpoczął się od rodzinnego pikniku, który SPS nr 24 zorganizowało wraz z miejscową Radą Mieszkańców Osiedla „Wyszogrodzka”. Można było skosztować grillowanej kiełbaski i kaszanki, ponadto było malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych oraz wiele innych gier i zabaw dla dzieci. Następnie obecni przeszli do Sali Gimnastycznej, w której obyło się wręczenie upominków od Starosty Mariusza Bieńka dla wychowanków placówki. W imieniu Starosty prezenty na dłonie wychowawców poszczególnych klas wręczył Sekretarz Powiatu Michał Twardy. Następnie scenę zdominowali członkowie zespołu folklorystycznego „Dzieci Płocka”, którego członkami w dużej części są podopieczni szkoły. Po występie, mali artyści otrzymali gromkie brawa.

Ukoronowaniem wydarzenia była degustacja dwóch jubileuszowych tortów, podarunku od Rady Rodziców.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.