Obchody Dnia Strażaka w gminie Słupno

W minioną sobotę, 12 maja w OSP Święcieniec odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka, połączone ze 100- leciem Odzyskania Niepodległości, 20- leciem Samorządu Województwa Mazowieckiego, 20- leciem powstania Powiatu Płockiego.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. której przewodniczył ks. Waldemar Obrębski - proboszcz parafii w Święcieńcu. Podczas liturgii wręczono nominację dla ks. Marka Zaborowskiego - Kapelana Gminnego ZOSP RP w Słupnie, następnie złożono kwiaty pod tablicą podległych strażaków założycieli OSP w Święcieńcu.

Po zakończeniu Mszy św. nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji OSP i zaproszonych gości na plac pod remizą, gdzie miały miejsce oficjalne uroczystości.
W uroczystości uczestniczyli m.in : dh Adam Struzik - Marszałek Woj. Mazowieckiego, dh Mariusz Bieniek - Starosta Płocki, dh Stefan Jakubowski - Członek Zarządu Powiatu, Marcin Zawadka - Wójt Gminy Słupno, Agnieszka Ruclak - zastępca Wójta, Dh bryg. Grzegorz Padzik- Komendant Miejski PSP w Płocku, dh Marek Ciećwierz - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, dh Agnieszka Sulkowska- Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, a także radni gminy Słupno w osobach: Izabela Tomaszewska, Jarosław Szałkowski, sołtysi, mieszkańcy oraz media. Podczas uroczystości wręczono medale Zasłużony dla Powiatu Płockiego.

Uchwałą nr 1/2018 Kapituły, medale z rąk Starosty Płockiego - dh Mariusza Bieńka otrzymali: dh Witold Cybulski, dh Krzysztof Różalski, dh Zbigniew Dziecinny,  dh Edward Winiarek. Następnie dh Adam Struzik przekazał uroczyście sprzęt pożarniczy w postaci pilarek, agregatu prądotwórczego oraz pompy szlamowej.

Kolejnym punktem było wręczenie medali za Zasługi dla Pożarnictwa, które otrzymali: dh Henryk Jarciński - złoty, dh Bożena Grzybowska - srebrny, dh Dominika Pachelska- brązowy, dh Piotr Rygier - brązowy, dh Andrzej Cytacki - brązowy, oraz dh Dariusz Żurawski - Strażak Wzorowy. Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci, młodzieży z SP ze Święcieńca oraz harcerzy z Liszyna.

Całą uroczystość prowadzili: dh Katarzyna Jóźwiak, dh Monika Maszenda oraz dh Krzysztof Rygier. Po części oficjalnej druhowie strażacy oraz zaproszeni goście udali się na obiad do remizy.