Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja po raz kolejny obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Obchody święta, które pierwotnie skierowane było do bibliotekarzy, a z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek zainicjowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

W poniedziałek, 7  maja w siedzibie Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek - święta, które ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Uroczystość tradycyjnie prowadziła, a także podsumowywała 81. rok działalności  Książnicy Płockiej  - Dyrektor Joanna Banasiak.

Podczas uroczystości nie zabrakło przyjaciół bibliotekarzy - posłanki na Sejm RP Elżbiety Gapińskiej, Wicestarosty Iwony Sierockiej, Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz Wiceprezydenta Romana Siemiątkowskiego. 

Poza kwiatami złożonymi na ręce dyrektor Książnicy Płockiej Joanny Banasiak, w podziękowaniu pracownikom Książnicy Płockiej, bibliotek miejskich i powiatowych za ich ciężką pracę Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku Małgorzata Struzik  wręczyła współpracującym bibliotekarzom upominki.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.