Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja po raz kolejny obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Obchody święta, które pierwotnie skierowane było do bibliotekarzy, a z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek zainicjowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

W poniedziałek, 7  maja w siedzibie Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek - święta, które ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Uroczystość tradycyjnie prowadziła, a także podsumowywała 81. rok działalności  Książnicy Płockiej  - Dyrektor Joanna Banasiak.

Podczas uroczystości nie zabrakło przyjaciół bibliotekarzy - posłanki na Sejm RP Elżbiety Gapińskiej, Wicestarosty Iwony Sierockiej, Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz Wiceprezydenta Romana Siemiątkowskiego.

Poza kwiatami złożonymi na ręce dyrektor Książnicy Płockiej Joanny Banasiak, w podziękowaniu pracownikom Książnicy Płockiej, bibliotek miejskich i powiatowych za ich ciężką pracę Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku Małgorzata Struzik  wręczyła współpracującym bibliotekarzom upominki.