Uroczystości Dnia Strażaka w Wrogocinie

Maj, to tradycyjnie od wielu lat Dni Ochrony Przeciwpożarowej. W tym też miesiącu przypada święto patrona strażaków św. Floriana. Obchody Dnia Strażaka, to właściwy moment na podsumowanie działalności i osiągnięć całego systemu ochrony przeciwpożarowej w powiecie oraz do złożenia podziękowań przedstawicielom organizacji, instytucji i podmiotów, które wspierają działalność ratowniczą.

Tegoroczne uroczystości w Wrogocinie w gminie Drobin rozpoczęły się w czwartek, 3 maja mszą świętą w intencji Strażaków i połączone zostały z otwarciem i poświęceniem wyremontowanej Remizy OSP. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Burmistrz Miasta i Gminy Drobin Andrzej Samoraj oraz Członek Zarządu Powiatu w Płocku Krzysztof Wielec. Samorząd Powiatu Płockiego reprezentował również Radny Powiatu w Płocku Bogdan Banaszczak.