227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystości związane z obchodami 227. rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji rozpoczęły się 3 maja w płockiej Bazylice Katedralnej mszą świętą pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Mirosława Milewskiego.

Po wspólnej modlitwie poczty sztandarowe, kombatanci, młodzież płockich szkół, zaproszeni goście oraz licznie przybyli płocczanie udali się przed płytę grobu nieznanego żołnierza gdzie oficjalne delegacje złożyły kwiaty.

W imieniu Powiatu Płockiego, hołd poległym bohaterom oddała Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski oraz Sekretarz Powiatu Michał Twardy. Uroczystościom towarzyszył poczet sztandarowy Powiatu Płockiego.