Powiat Płocki ponownie miał dwóch Starostów!

Oczywiście tylko przez jeden dzień i oczywiście cała sytuacja miała związek z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału tradycyjnie można było wylicytować dzień w fotelu Starosty Płockiego Mariusza Bieńka. Chętnych nie brakowało.

Jednym z nich był Pan Remigiusz Morawski, który zaoferował najwyższą kwotę za tę atrakcję w sztabie w Drobinie. – Mieszkam w Raciążu, ale z gm. Drobin jestem związany zawodowo. Tutaj prowadzę działalność, Ziemia Płocka jest więc mi bliska – tłumaczył przedsiębiorca, który wylicytował sobie możliwość podpatrzenia pracy Starosty Płockiego.

Starosta Mariusz Bieniek oferuje taką możliwość od 2015 roku, kiedy wziął udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy po raz pierwszy jako włodarz Powiatu Płockiego. Co roku mieszkańcy bardzo chętnie licytują tę propozycję, dlatego tym razem Starosta postanowił dać taką szansę aż trzem osobom.

Tuż przed Wielkanocą swoją wygraną zrealizował Pan Wojciech Solka, który wylicytował dzień w fotelu Starosty w sztabie w Małej Wsi. Natomiast w piątek, 13 kwietnia, „nagrodę” odebrał właśnie Pan Remigiusz Morawski.

Starostowie rozpoczęli dzień od rozmowy, która jednak nie trwała długo, ponieważ – tak jak każdego dnia – na zarządzających Powiatem Płockim czekało mnóstwo obowiązków. Jednym z najprzyjemniejszych było V Nadwiślańskie Dyktando w Wyszogrodzie, którego gośćmi i ekspertami byli prof. dr hab. Jerzy Bralczyk oraz doc. dr Grażyna Majkowska.

Starostowie, skoro było ich dwóch, podzielili się pracą: Mariusz Bieniek został na miejscu, żeby przyjmować interesantów, których zawsze jest bardzo wielu, natomiast do Wyszogrodu pojechał Remigiusz Morawski. W towarzystwie Wicestarosty Iwony Sierockiej otworzył Dyktando i pilnował, żeby wszystko przebiegało zgodnie z planem.

- Było bardzo ciekawie, Starosta i Wicestarosta są miłymi i otwartymi ludźmi, a i fotel Starosty jest bardzo wygodny – podsumowywał ten wyjątkowy dzień Pan Remigiusz Morawski. Stwierdził, że odnalazłby się w roli Starosty i pewnie dałby sobie radę na tym stanowisku, ale nie planuje tak daleko idących zmian w swoim życiu. – Życzę Staroście Mariuszowi Bieńkowi, żeby wygrał następne wybory w swoim okręgu i ponownie został Starostą Płockim, bo bardzo dobrze sprawdza się na tym stanowisku – podkreślił nowy „Starosta”.

Na pytanie, dlaczego wziął udział właśnie w tej licytacji podczas WOŚP, odparł, że chciał zobaczyć, jak to jest być Starostą. – No i chciałem pomóc potrzebującym. Zawsze uczestniczę w WOŚP – powiedział Remigiusz Morawski.