V Nadwiślańskie Dyktando z prof. Jerzym Bralczykiem i doc. dr Grażyną Majkowską już za nami...

 „Kobieta cud, o ponadprzeciętnym IQ, wymarzona towarzyszka życia każdego mężczyzny…” to bohaterka tegorocznego V Nadwiślańskiego Dyktanda w Wyszogrodzie z udziałem dwójki autorytetów w dziedzinie języka polskiego prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka i doc. Dr Grażyny Majkowskiej. Jak co roku ponad 110 uczestników rywalizowało o tytuł mistrza ortografii w trzech kategoriach: uczniowie szkół gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i zaproszeni goście, czyli grupa VIP, i jak zawsze poziom trudności był na tyle wyskoki, że każdy mógł znaleźć w tekście słowo, którego nie dał rady napisać bez błędu.

Śmiałkowie przybyli ze szkół gimnazjalnych w: Wyszogrodzie, Małej Wsi, Czerwińska, Bulkowa, Młodzieszyna i Bodzanowa, szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

Współorganizatorem i jednocześnie sponsorem nagród V Nadwiślańskiego Dyktanda było Starostwo Powiatowe w Płocku, które reprezentowali: Pani Iwona Sierocka – Wicestarosta, Pani Małgorzata Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Pani Karolina Koper – Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji, radne powiatowe - Panie Elżbieta Jachimiak oraz Jadwiga Milewska.

Nagrodą dla wszystkich zgromadzonych był niewątpliwie udział w dyskusji z udziałem prof. Bralczyka i doc. Majkowskiej, gdzie każdy mógł nie tylko przysłuchiwać się, ale również zadać nurtujące go pytanie na temat ojczystej mowy.

Tegorocznymi laureatami dyktanda zostali:

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce- Klaudia Michalska- Gimnazjum im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi

II miejsce-Aleksandra Golus- Gimnazjum w Bulkowie

III miejsce-Magdalena Kaźmierczak -Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie

Szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Emilia Bombalicka- Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

II miejsce- Aleksandra Sobocińska-Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

III miejsce- Joanna Macioszek Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

Kategoria VIP

I miejsce – Justyna Klimczewska

II miejsce- Hubert Więckowski Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wyszogrodzie

III miejsce – Ewa Sokolnicka -dyrektor ds sprzedaży Vistula BS w Wyszogrodzie.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.