Znamy laureatów XI edycji Gali ”Z Tumskiego Wzgórza”

Kolejna czwórka dołączyła do grona laureatów plebiscytu Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza”. O wygranej decydowali czytelnicy, którzy przez kilka tygodni oddawali głosy na swoich faworytów w głosowaniu internetowym i na plebiscytowych kuponach.

W XI edycji plebiscytu nagradzaliśmy najważniejsze zdaniem naszych czytelników wydarzenia roku 2017 w czterech kategoriach: inicjatywy gospodarcze i społeczne, kultura, sport i turystyka oraz wydarzenia w regionie. W każdej kategorii nominowano po dziesięć wydarzeń spośród kilkuset zgłoszonych propozycji. Każdą dziesiątkę do poszczególnych kategorii wybierała w pierwszym etapie Kapituła Plebiscytu. A potem głos już należał do głosujących.

Jak w tym roku zdecydowali czytelnicy i komu wręczono plebiscytowe miedzioryty autorstwa Pawła Jędrzejczaka? W kategorii inicjatywy gospodarcze i społeczne laur zwycięstwa odebrała Daria Domosławska inicjatorka rozbudowy sieci defibrylatorów AED w Płocku. Za najważniejsze wydarzenie 2017 roku w kategorii kultura głosujący uznali wydanie przez Krzysztofa Misiaka kolejnej solowej płyty o stylistyce jazz-rockowej zatytułowanej „5.1”. Laureatką w kategorii sport i turystyka została Dominika Muraszewska, która podczas rozgrywanych w Bydgoszczy mistrzostw Europy wywalczyła w sztafecie 4×400 metrów złoty medal i zajęła VI miejsce indywidualnie na 400 metrów. Najwięcej głosów w kategorii „W regionie” zdobył wielki projekt archeologiczny „Poszukiwania sierpeckiego zamku”. Miedzioryt za zdobycie największej liczby głosów odebrali nominowani w tej kategorii: burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński, dr Artur Różański z Instytutu archeologii UAM w Poznaniu i Tomasz Olszacki z łódzkiej pracowni archeologicznej TRECENTO.

Laureatami tegorocznej edycji byli również Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” Iwona Marczak za utworzenie na terenie powiatu płockiego funduszu grantowego dla lokalnych organizacji pod nazwą „Działaj Lokalnie” oraz Wiesław Żmuda i Andrzej Barciński za utworzenie pionierskiego projektu edukacyjnego skierowanego do seniorów pod nazwą „Płocki Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku”.

(źródło: „Tygodnik Płocki” http://www.tp.com.pl/zdjecia/plebiscyt-z-tumskiego-wzgorza-wydarzenie-roku-2017-zdjecia-wideo.html)