„Nie ma dzieci, są ludzie”

 „Nie ma dzieci, są ludzie” - słowa Janusza Korczaka były motywem przewodnim konferencji zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, która odbyła się 12 marca w Orlen Arenie w Płocku.

Gościem specjalnym był Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Poruszył m.in. temat przemocy w szkole. -  Jestem przekonany, że nie bierze się ona znikąd – mówił. – Statystyki pokazują, że jej poziom spada systematycznie od 2010 roku, kiedy wprowadzono  w naszym kraju prawny zakaz bicia dzieci. Dziś na szczęście przemoc nie jest już czymś, co się bezkarnie usprawiedliwia.
Rzecznik Praw Dziecka podkreślał, że dorośli, wychowani w myśl zasady, że „dzieci i ryby głosu nie mają”, muszą nauczyć się rozmawiać z młodymi ludźmi, bo rzeczywistość się zmieniła.

 Wykład „O roli edukacji włączającej w szkole” wygłosiła dr Ewa Bartuś z Zakładu Pedagogiki Opiekuńczej i Pracy Socjalnej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku, zaś o Wolontariacie – jak od najmłodszych lat uczyć pomagania mówiła Beata Olszewska – Pełnomocnik ds. Wolontariatu przy Urzędzie Miasta Płocka. Konferencję zakończył panel dyskusyjny oraz prezentacja dobrych praktyk.

Powiat Płocki reprezentowała Małgorzata Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych oraz Michał Twardy – Sekretarz Powiatu.

Patronat honorowy nad konferencją objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.