Targi Edukacji i Pracy w Wyszogrodzie

9 marca 2018 r. w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie odbyła się IX Edycja Targów Edukacyjnych „Od Edukacji do Pracy” zorganizowanych wspólnie przez Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie oraz Mobilne Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przy OHP w Płocku.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, Radnej Powiatu Płockiego Elżbiety Anny Jachimiak oraz Dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku Marcina Pieniaka. W targach udział wzięli również: oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji - asp. szt. Krzysztof Piasek, komisarz Piotr Szypszak – ekspert Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Płocku, Grzegorz Klus – Dyrektor Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie, współorganizatorka imprezy z ramienia MCPKZ przy OHP Edyta Białczak.

Tegoroczne Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Rozpoczął je występ utalentowanej grupy artystycznej ART w składzie: Justyna Stalczewska, Wiktoria i Julia Kopka, Magdalena Sołtysiak oraz Karol Pisarski, który uświetnił moment otwarcia imprezy. Jednak targi „ Od Edukacji do Pracy” miały przede wszystkim na celu pomóc uczniom klas maturalnych w wyborze kierunków dalszego kształcenia i ułatwienie dostępu do aktualnych propozycji wyższych uczelni. Młodzież mogła zapoznać się również z aktualnymi ofertami Urzędów i Agencji Pracy oraz możliwościami zatrudnienia po skończeniu szkoły. Podczas Targów można było poddać się zabiegom kosmetycznym, profesjonalnemu masażowi, zrobić make-up, zbadać BMI, dać się uczesać lub też zmierzyć sobie ciśnienie czy poziom cukru. Szkoły wyższe, aby zainteresować swoją ofertą uczniów organizowały konkursy i pokazy, ale przede wszystkim udzielały informacji o kierunkach kształcenia i warunkach rekrutacji. Podczas targów odbyły się również warsztaty preorientacji zawodowej oraz reklamy i autoprezentacji prowadzone przez Warszawska Szkołę Reklamy, Wyższą Szkołę Bankową i MCPKZ przy OHP w Płocku. Dziękujemy zaproszonym gościom – przedstawicielom uczelni wyższych oraz Urzędów Pracy za udział w Targach.