VIII Szkolne Targi Edukacji i Pracy w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

 Po raz kolejny zostało zorganizowane w Naszym Zespole Szkół przedsięwzięcie  o charakterze edukacyjno-doradczym skierowane głównie do uczniów klas programowo najstarszych. Jak co roku na targi zaproszone zostały Instytucje Rynku Pracy, służby mundurowe, uczelnie wyższe i szkoły policealne.

Wszystkich obecnych serdecznie powitała Pani Danuta Kowalkowska- Fiłoniuk – Dyrektor Zespołu Szkół, która w swoim wystąpieniu zachęcała uczniów do pozyskiwania wiedzy na temat zasad rekrutacji do szkół wyższych, służb mundurowych a przede wszystkim do skorzystania  z wiedzy obecnych doradców zawodowych na temat współczesnego rynku pracy i edukacji. Pani Dyrektor zaprosiła do zabrania głosu Panią Małgorzatę Bombalicką – Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, która zaszczyciła nas swoją obecnością. Pani Dyrektor PUP życzyła naszej młodzieży trafnych wyborów na przyszłość, zachęcała do podejmowania nauki na kierunkach technicznych oraz korzystania z usług instytucji, którą reprezentuje. Bardzo interesującą okazała się prelekcja Pani Urszuli Wojtalewicz – Kierownika Centrum Informacji i Planowania Kariery Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Płocku, która zwróciła szczególną uwagę na znaczenie tzw. kompetencji miękkich  w przyszłym życiu zawodowym oraz coraz większe nasilenie nowoczesnych technologii i ustawiczne doskonalenie wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Przyjemną niespodzianką dla wszystkich obecnych był występ szkolnej grupy wokalnej prowadzonej przez Pana Tomasza Obidowskiego zakończony bisem i gromkimi brawami. Po oficjalnym rozpoczęciu nastąpiło zwiedzanie stoisk wystawienniczych. Wśród zwiedzających byli także uczestnicy VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii, którzy reprezentowali Szkoły Powiatu Płockiego oraz   okoliczne Gimnazja. W trakcie uroczystości nasi wystawcy zostali uraczeni słodkościami, które przygotowała Pani Ludmiła Koprowicz wraz z uczennicami z Technikum Hotelarskiego.                              

Wszystkim, którzy wspomogli organizację tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy, szczególnie Pani Marii Olszewskiej za dekorację i dokumentację fotograficzną, Pracownikom Administracji i Obsługi za pomoc techniczną oraz klasom: I k/m, II k/m, III m, I TH, II TH/TK, II LO za przygotowanie sali gimnastycznej.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.