Podziękowali wolontariuszom WOŚP za ich wielkie serca

 - To był rekordowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Płockim nie tylko ze względu na kwotę, jaką udało się zebrać, ale także na liczbę sztabów na naszym terenie. Bardzo Państwu dziękuję za to ogromne zaangażowanie – mówił Starosta Płocki Mariusz Bieniek podczas uroczystego podsumowania WOŚP w naszym powiecie.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 19 lutego, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku. Cała sala wypełniła się fantastycznymi ludźmi, którzy bezinteresownie pomagają innym, czerpiąc z tego przyjemność i satysfakcję. Wśród wolontariuszy były zarówno dzieci, jak i osoby starsze, dziewczęta, chłopcy, panie i panowie. Łączy ich jedno – dobre serca.

- W sztabach w Powiecie Płockim pieniądze zbierało kilkuset wolontariuszy, dlatego nie byliśmy w stanie zaprosić ich wszystkich na dzisiejsze spotkanie. Poprosiliśmy o obecność symboliczne delegacje z każdej gminy złożone z trojga wolontariuszy, którzy uzbierali w tym roku najwięcej pieniędzy. Towarzyszą im szefowie sztabów i opiekunowie. Wszystkim Państwu chcemy serdecznie podziękować – tłumaczyła Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper, która rozpoczęła uroczystość.

W spotkaniu wzięli udział: Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Wicestarosta Iwona Sierocka, Radni Powiatu Płockiego Magdalena Woja i Andrzej Kuliński. Wśród gości znalazły się także osoby, które łączą piastowanie ważnych funkcji w swoich gminach z pomaganiem w ramach WOŚP, m.in. Sekretarz Miasta i Gminy Wyszogród Anna Kossakowska czy Przewodniczący Rady Gminy Bielsk Wiesław Linowski. Staroście Płockiemu, w podziękowaniach, pomagała natomiast Wicedyrektor SP im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie Sylwia Szmulewicz, która wylicytowała w tym roku podczas WOŚP obiad ze Starostą.

Zanim jednak rozpoczęły się uroczyste podziękowania, przed przybyłymi wystąpili niesamowici uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, którzy zaśpiewali i zagrali kilka znanych polskich piosenek. Młodzież mocno wspierała Dyrektor placówki Joanna Misiakowska, a swoim talentem podzielili się: Wiktoria Kopka, Julia Kopka, Magda Sołtysiak, Karol Pisarski, Justyna Stalczewska.

W dalszej części spotkania Starosta Mariusz Bieniek przypomniał, że sztaby w tym roku były w 11 gminach, że w sumie udało się zebrać ok. 234 tys. zł, a najlepszym wynikiem ponownie może się pochwalić gm. Bodzanów – ponad 43 tys. zł! W tej kwocie niebagatelne znaczenie miał Wojciech Janowski, znany jako Groszek Off Road, który - wspólnie z przyjaciółmi, co mocno podkreślał -  uzbierał ponad 11 tys. zł.

- Chcemy, jako Powiat, inwestować w ludzi, wspierać ich pomysły i działalność. Dlatego życzę Państwu, abyście swoją postawą zarażali kolejne pokolenia. Dla nas to wielka radość, że możemy współpracować z takimi ludźmi, jak Wy – zwracał się do gości Starosta Mariusz Bieniek.

- Jesteście ludźmi, którzy pracują i działają sercem, bez oglądania się na politykę i korzyści. Dziś WOŚP jest bardzo dyskredytowana przez niektóre środowiska, ale te wszystkie nieprzychylne komentarze nie są w stanie ani w Was, ani w nas zniszczyć zapału, z którym chcemy pomagać. Bardzo Państwu za to dziękuję – mówił z kolei Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski.

Radny Andrzej Kuliński przypomniał natomiast, że on sam zaangażował się w Orkiestrę od pierwszego jej Finału. W sumie powołał 21 sztabów. – Moim marzeniem było, abyśmy, jako jeden wspólny sztab powiatowy, zebrali milion złotych. I tak się stało. Trochę szkoda, że teraz nie ma takiego jednego wspólnego sztabu, ale nasi mieszkańcy nadal są hojni – podkreślał Radny.

Zwieńczeniem spotkania był pyszny tort.

Podziękowania za aktywny udział w tegoroczny Finał WOŚP otrzymali:

 

Bielsk

 

Robert Gralicki

Ireneusz Gralicki

Wiesław Linowski

Sabina Zdrojewska

Magdalena Woja

 

Bodzanów

 

Wojciech Janowski

Karolina Szymańska
Aleksandra Rakowska

Zuzanna Piórowicz

Wanda Jakubowska-Nowacka

 

Bulkowo

 

Tomasz Grochulski

Agnieszka Piechna

Justyna Macek

Mieczysław Józwiak

 

Drobin

 

Zuzanna Kopczyńska

Weronika Bedyk

Jakub Cybulski

Marta Kinalska

 

Gąbin:

 

Szymon Kozłowski

Kacper Szmulewicz

Michał Żuchowicz

Paulina Kaczmarczyk

Anna Gołdyn

Benedykta Wachowicz

 

Gąbin (sztab w Dobrzykowie):

 

Natalia Cieślak

Sandra Rudzińska

Julia Macek

Aleksandra Marciniak

Danuta Jakubowska

 

Mała Wieś

 

Aleksandra Klus

Magdalena Drajkowska 

Alicja Grzęda

Monika Araucz – Rosińska

Ewa Grzelak

 

Radzanowo

 

Alicja Banasiewicz

Jakub Biały

Natalia Sztendur

Magdalena Kosielińska

 

Słupno

 

Damian Pawlak

Joanna Chrobot

Edyta Kusińska

Tomasz Wiktorowski

 

Stara Biała

 

Agnieszka Jarzyńska

Kacper Walkiewicz

Wiktor Szpiek

Agnieszka Rybka

Jolanta Trojanowska

 

Staroźreby

 

Kacper Laskowski

Oliwia Lewandowska
Michalina Łukaszewska
Edyta Ręczkowska

Maria Bożykowska

Wyszogród

 

Stanisław Czerniejewski

Alicja Dziewulska

Antoni Smułka

Anna Kossakowska

Marek Brzozowski

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.