Podziękowali wolontariuszom WOŚP za ich wielkie serca

- To był rekordowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Płockim nie tylko ze względu na kwotę, jaką udało się zebrać, ale także na liczbę sztabów na naszym terenie. Bardzo Państwu dziękuję za to ogromne zaangażowanie – mówił Starosta Płocki Mariusz Bieniek podczas uroczystego podsumowania WOŚP w naszym powiecie.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 19 lutego, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku. Cała sala wypełniła się fantastycznymi ludźmi, którzy bezinteresownie pomagają innym, czerpiąc z tego przyjemność i satysfakcję. Wśród wolontariuszy były zarówno dzieci, jak i osoby starsze, dziewczęta, chłopcy, panie i panowie. Łączy ich jedno – dobre serca.

- W sztabach w Powiecie Płockim pieniądze zbierało kilkuset wolontariuszy, dlatego nie byliśmy w stanie zaprosić ich wszystkich na dzisiejsze spotkanie. Poprosiliśmy o obecność symboliczne delegacje z każdej gminy złożone z trojga wolontariuszy, którzy uzbierali w tym roku najwięcej pieniędzy. Towarzyszą im szefowie sztabów i opiekunowie. Wszystkim Państwu chcemy serdecznie podziękować – tłumaczyła Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper, która rozpoczęła uroczystość.

W spotkaniu wzięli udział: Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Wicestarosta Iwona Sierocka, Radni Powiatu Płockiego Magdalena Woja i Andrzej Kuliński. Wśród gości znalazły się także osoby, które łączą piastowanie ważnych funkcji w swoich gminach z pomaganiem w ramach WOŚP, m.in. Sekretarz Miasta i Gminy Wyszogród Anna Kossakowska czy Przewodniczący Rady Gminy Bielsk Wiesław Linowski. Staroście Płockiemu, w podziękowaniach, pomagała natomiast Wicedyrektor SP im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie Sylwia Szmulewicz, która wylicytowała w tym roku podczas WOŚP obiad ze Starostą.

Zanim jednak rozpoczęły się uroczyste podziękowania, przed przybyłymi wystąpili niesamowici uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, którzy zaśpiewali i zagrali kilka znanych polskich piosenek. Młodzież mocno wspierała Dyrektor placówki Joanna Misiakowska, a swoim talentem podzielili się: Wiktoria Kopka, Julia Kopka, Magda Sołtysiak, Karol Pisarski, Justyna Stalczewska.

W dalszej części spotkania Starosta Mariusz Bieniek przypomniał, że sztaby w tym roku były w 11 gminach, że w sumie udało się zebrać ok. 234 tys. zł, a najlepszym wynikiem ponownie może się pochwalić gm. Bodzanów – ponad 43 tys. zł! W tej kwocie niebagatelne znaczenie miał Wojciech Janowski, znany jako Groszek Off Road, który - wspólnie z przyjaciółmi, co mocno podkreślał -  uzbierał ponad 11 tys. zł.

- Chcemy, jako Powiat, inwestować w ludzi, wspierać ich pomysły i działalność. Dlatego życzę Państwu, abyście swoją postawą zarażali kolejne pokolenia. Dla nas to wielka radość, że możemy współpracować z takimi ludźmi, jak Wy – zwracał się do gości Starosta Mariusz Bieniek.

- Jesteście ludźmi, którzy pracują i działają sercem, bez oglądania się na politykę i korzyści. Dziś WOŚP jest bardzo dyskredytowana przez niektóre środowiska, ale te wszystkie nieprzychylne komentarze nie są w stanie ani w Was, ani w nas zniszczyć zapału, z którym chcemy pomagać. Bardzo Państwu za to dziękuję – mówił z kolei Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski.

Radny Andrzej Kuliński przypomniał natomiast, że on sam zaangażował się w Orkiestrę od pierwszego jej Finału. W sumie powołał 21 sztabów. – Moim marzeniem było, abyśmy, jako jeden wspólny sztab powiatowy, zebrali milion złotych. I tak się stało. Trochę szkoda, że teraz nie ma takiego jednego wspólnego sztabu, ale nasi mieszkańcy nadal są hojni – podkreślał Radny.

Zwieńczeniem spotkania był pyszny tort.

Podziękowania za aktywny udział w tegoroczny Finał WOŚP otrzymali:

Bielsk

Paulina Kaczmarczyk

Anna Gołdyn

Benedykta Wachowicz

Gąbin (sztab w Dobrzykowie):

Natalia Cieślak

Sandra Rudzińska