Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego już od kilku lat prowadzą kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Uczestnicy dzisiejszego spotkania zorganizowanego w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” - dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Dobrzykowa w Dobrzykowie wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, policjanci z KM Policji w Płocku oraz komisariatu w Gąbinie omówili tematykę zawartą w filmie"...tak, chcę być bezpieczny", natomiast ratownicy medyczni Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku przekazali dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Wszyscy uczniowie uczestniczący w imprezie otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe, które wręczyli m.in.: Wicestarosta Iwona Sierocka, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak oraz Dyrektor SP ZOZ WSPRiTS w Płocku Lucyna Kęsicka.