Kalendarz Powiatu Płockiego i wspaniali ludzie na zdjęciach

Prezentację „Prowincjonalnego kalendarza Powiatu Płockiego” na 2018 rok rozpoczęli niesamowici młodzi artyści z Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach i ich charyzmatyczny nauczyciel Krzysztof Szlom. Starosta Mariusz Bieniek stwierdził, że odtąd stał się jeszcze większym fanem ich talentu, po czym przyłączył się do występujących uczniów.

Krzysztof Szlom i jego podopieczni reprezentują w naszym kalendarzu czerwiec – miesiąc, który kojarzy się z początkiem wakacji, radością i wolnością. I tacy właśnie są uczniowie z Goślic. Mimo niepełnosprawności, zachowują pogodę ducha, a swoim optymizmem chcą się dzielić z innymi. Ich twórczy nauczyciel wydobywa z nich to, co najlepsze, a energią zaraża wszystkich, którzy oglądają te wspaniałe występy.

Nie inaczej było i tym razem – podczas prezentacji kalendarza, która odbyła się 21 grudnia w Starostwie Powiatowym w Płocku. W wydarzeniu wzięli udział Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Radna Powiatu Płockiego Ewa Kowalak – Przewodnicząca Komisji ds. Społecznych, wielu bohaterów kalendarza przedstawionych na jego poszczególnych kartach, płoccy dziennikarze. Oczywiście nie mogło zabraknąć Piotra Augustyniaka – znanego fotografa, który zrobił zdjęcia do kalendarza Powiatu Płockiego na 2018 r.

Starosta przypomniał, że jest to druga edycja kalendarza. W ub.r. pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, nic więc dziwnego, że na nowy kalendarz czekało tak wiele osób. Przed rokiem Piotr Augustyniak wykonał część fotografii, teraz – wszystkie. – Pan Piotr ma niebywały dar robienia zdjęć, które nie są statycznymi obrazami, ale wyglądają, jakby były wykonane w ruchu – zauważył Mariusz Bieniek, witając wszystkich przybyłych. Następnie oddał głos uczniom z Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach i ich nauczycielowi.

Młodzi ludzie wprowadzili wszystkich w radosny, przedświąteczny nastrój. Grali, śpiewali, ruszali się w rytm muzyki, za co otrzymywali co i rusz gromkie brawa. Swoich podopiecznych mocno dopingowała Dyrektor placówki Beata Jakubowska, a Starosta Mariusz Bieniek w pewnym momencie dołączył do uczniów, grając i śpiewając razem z nimi! Po występie młodzież otrzymała kosz słodyczy od Starosty i ogromne podziękowania od całej publiczności.

Kolejnymi artystami, którzy zaprezentowali się w Starostwie, był Zespół Ludowy „Grzybowianki” ze Słubic pod kierownictwem Teresy Kowalskiej. Zespół znalazł się w kalendarzu na zdjęciu październikowym. Artyści wykonali piękne kolędy, zachęcając do śpiewania osoby siedzące w sali. – Chcemy w taki sposób wprowadzić Państwa w nastrój świąt i podziękować za zaproszenie oraz pamięć – mówiła Teresa Kowalska.

Następnie Starosta Mariusz Bieniek poprosił wszystkich obecnych na uroczystości bohaterów zdjęć, by pokrótce opowiedzieli o sobie.

OTO OSOBY I WYDARZENIA ZAPREZENTOWANE NA ZDJĘCIACH W KALENDARZU NA 2018 ROK:

Okładka - Wojciech Janowski, czyli Groszek OFF ROAD (gm. Bodzanów), to miłośnik dużych, pięknych samochodów z duszą.

Styczeń - Drużyna U-14 LKS Wisła Nowy Duninów – młodzi piłkarze marzą o podbiciu sportowego świata!

Luty - Stowarzyszenie Miłośników Wisły PRZYSTAŃ 624 z gm. Gąbin promuje historię i kulturę żeglugi na Wiśle, przywraca rekreacyjny charakter rzeki w okolicach Dobrzykowa.

Marzec - Mażoretki ze Staroźreb zachwycają talentem, pracowitością, urodą i wdziękiem.

Kwiecień - Położona w dolinie Skrwy „Osada Młynarza” w Radotkach (gm. Brudzeń Duży) zaprasza spragnionych odpoczynku na łonie przyrody. W ofercie ma m.in. spływy kajakowe, basen, saunę.

Maj - Ochotnicza Straż Pożarna w Słupnie w 2016 roku obchodziła jubileusz 60-lecia.

Czerwiec - Krzysztof Szlom, nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach (gm. Bielsk), zaraża swoich podopiecznych żywiołowością i artystyczną pasją.

Lipiec - Ośrodek Rekreacyjno-Szkoleniowy w Cierszewie (gm. Brudzeń Duży) oferuje m.in. spływy kajakowe, konne przejażdżki, organizację szkoleń i konferencji.

Sierpień - Wiesław i Krzysztof Gruszczyńscy, właściciele Młyna w Wilkanowie (gm. Mała Wieś) - firmy rodzinnej funkcjonującej od prawie 110 lat.

Wrzesień - Dożynki Powiatu Płockiego w 2017 roku odbyły się w Drobinie.

Październik - Zespół Ludowy „Grzybowianki” ze Słubic pod kierownictwem Teresy Kowalskiej – jeden z najdłużej działających zespołów ludowych w Powiecie Płockim.

Listopad - Maria Różańska, przewodnicząca Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Sendeniu w gm. Łąck, dzięki któremu zbudowano piec do wypieku chleba.

Grudzień - Anielski Kredens – stowarzyszenie z gm. Radzanowo zrzeszające aktywne kobiety, które wykonują rękodzieło i promują gminę poza jej granicami.

Na koniec spotkania fotograf Piotr Augustyniak opowiedział jeszcze krótko o historii każdej fotografii (np. zdjęcie strażaków zostało wykonane podczas autentycznej akcji, a żeby zrobić zdjęcie mażoretkom, musiał wejść na ogrodzenie).

Uwaga! Kalendarz nie jest przeznaczony do sprzedaży, ale niebawem ogłosimy konkurs, w którym będzie można go wygrać. Zaglądajcie więc regularnie na naszą stronę i profil na Facebooku.