Podsumowanie projektu „Do szopy hej pasterze” w DPS w Koszelewie

Chciałbym, żebyśmy potrafili się szanować, wspierać, pomagać sobie, akceptować czyjeś słabości, pomagać w trudnościach - tego życzę Państwu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok w imieniu samorządu powiatu płockiego. Życzę również tego, żebyśmy nasze życzenia, które tak łatwo wymawia się potrafili wcielać w życie – mówił Starosta Płocki Mariusz Bieniek podczas podsumowania projektu „Do szopy hej pasterze” zorganizowanego w Domu Pomocy Społecznej przez działające przy domu Stowarzyszenie Bezpieczna Przystań na rzecz DPS w Koszelewie oraz ludzi w podeszłym wieku.

Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wrażliwości oraz kształtowanie postaw twórczych, kreatywności i wyobraźni plastycznej. Do udziału w konkursie organizatorzy zaprosili Domy pomocy Społecznej w: Goślicach, Zakrzewie, Nowym Miszewie, Brwilnie i Koszelewie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Wyszogrodzie i Warsztaty Terapii Zajęciowej działające przy DPS w Zakrzewie, Koszelewie i Nowym Miszewie. Realizowany projekt zawierał dwa moduły. Pierwszy polegał na wydaniu kalendarza „DZIELIMY SIĘ Z WAMI NASZYMI TALENTAMI”, który zawiera prace mieszkańców domu wykonane podczas zajęć terapeutycznych, drugi na przygotowaniu Szopek Bożonarodzeniowych, które wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”. I tak komisja złożona z Starosty Płockiego Mariusza Bienka, Wicestarosty Iwony Sierockiej, Radnego Powiatu Płockiego Józefa Walewskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin Krzysztofa Jadczaka za najpiękniejszą szopkę uznała tę wykonaną przez WTZ w Nowym Miszewie, drugie miejsce zajęła szopka wykonana przez mieszkańców DPS w Koszelewie, trzecie miejsce przypadło DPS w Zakrzewie.

Całość uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, a całe spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród mieszkańcom domu, których prace znalazły się we wspomnianym kalendarzu, wspólnym kolędowaniem z zespołem „Mucha” i słodkim poczęstunkiem.