XI Przegląd Twórczości Literackiej Emerytów, Rencistów i Inwalidów pn. "Trening Pamięci"

XI edycja Przeglądu Twórczości Literackiej Seniora znalazła swój finał 30 listopada w Centrum Aktywności Seniora w Płocku, gdzie w sali wypełnionej miłośnikami literatury, najlepsze dzieła zostały nagrodzone statuetkami i upominkami ufundowanymi przez Starostę Płockiego   Mariusz Bieńka. Organizatorem Przeglądu był Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, Zarząd Okręgowy w Płocku oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku.

Komisja konkursowa, w skład której weszli: Grażyna Rybicka, Alicja Pietrzak i Grażyna Gałach po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach: poezja i proza. I tak W kategorii poezja I miejsce zajęli ex aequo Maria Sieczkowska i Stefan Dołkowski, II miejsce Teresa Huczek i Kazimierz Radwański, miejsce III przypadło Waldemarowi Rypińskiemu, a wyróżnienie Danucie Cendlewskiej. W kategorii proza wyróżnieni zostali: Sabina Dołkowska, Maria Sieczkowska i Zdzisław Waruszewski.

Niezwykłych utworów napisanych przez seniorów przyjemność wysłuchać mieli Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku Małgorzata Lewandowska. Całość poprowadziła Jadwiga Korneszczuk Przewodnicząca PZERiI.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!