Narodowe Święto Niepodległości w Płocku

Uroczystości niepodległościowe w Płocku, tradycyjnie, jak co roku rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny w Katedrze Płockiej, po czym wszyscy zebrani przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza, by złożyć symboliczne kwiaty jako hołd i pamięć o tych, którzy poświęcali dla nas życie byśmy dziś mogli cieszyć się wolnością.

Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce, dzięki którym przetrwał nasz język, nasza kultura i nasza tradycja.

Podczas uroczystości nie zabrakło przedstawicieli samorządu powiatu płockiego w osobach Wicestarosty Iwony Sierockiej, Przewodniczącego Rady Powiatu w Płocku Lecha Dąbrowskiego oraz Sekretarza Powiatu Michała Twardego, kwiaty składali ponadto przedstawiciele samorządów, organizacji kombatanckich, parlamentarzystów, uczelni, szkół, Kościoła, organizacji społecznych oraz mieszkańców Płocka i powiatu płockiego.