Narodowe Święto Niepodległości w Płocku

 Uroczystości niepodległościowe w Płocku, tradycyjnie, jak co roku rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny w Katedrze Płockiej, po czym wszyscy zebrani przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza, by złożyć symboliczne kwiaty jako hołd i pamięć o tych, którzy poświęcali dla nas życie byśmy dziś mogli cieszyć się wolnością.

Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce, dzięki którym przetrwał nasz język, nasza kultura i nasza tradycja.

Podczas uroczystości nie zabrakło przedstawicieli samorządu powiatu płockiego w osobach Wicestarosty Iwony Sierockiej, Przewodniczącego Rady Powiatu w Płocku Lecha Dąbrowskiego oraz Sekretarza Powiatu Michała Twardego, kwiaty składali ponadto przedstawiciele samorządów, organizacji kombatanckich, parlamentarzystów, uczelni, szkół, Kościoła, organizacji społecznych oraz mieszkańców Płocka i powiatu płockiego.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.