Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Bulkowo

 „Sztuką jest umierać dla Ojczyzny,

ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej"

Jan Paweł II

Uroczystą mszą świętą rozpoczęły się obchodzone już po raz siódmy Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Bulkowo. 10 listopada na mszy św. koncelebrowanej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym Świętej Anny w Blichowie spotkali się: Wójt Gminy Bulkowo Gabriel Graczyk, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Krokowski wraz z radnymi, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, sołtysi, poczty sztandarowe OSP, szkolne poczty sztandarowe, przedstawiciele parlamentarzystów, uczniowie, harcerze oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.

Kolejnym etapem uroczystości był program patriotyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Nowych Łubkach, podczas którego młodzi artyści zaprezentowali szeroką gamę pieśni patriotycznych. Była to piękna lekcja szacunku wobec tradycji, pamięci o historii i miłości do ojczyzny. Na zakończenie rodzinom zmarłych kombatantów przekazano pamiątkowe tabliczki z napisem "Weteran Wojny 1939-1945".

Po oficjalnych uroczystościach wszyscy przenieśli się do Nowych Łubek, gdzie złożyli wiązanki kwiatów i zapali znicze pod tablicą ufundowaną przez mieszkańców i społeczność szkolną w hołdzie bohaterom walk o niepodległą Polskę w 95. rocznicę odzyskania niepodległości. Na zakończenie uczestników uroczystości rozgrzała wojskowa grochówka.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.