Wycieczki branżowe uczniów Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie

W dniu 22 września 2017 roku 42 uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i  Branżowej Szkoły I Stopnia oraz 6 nauczycieli   uczestniczyło w wycieczce do Bednar koło Poznania, gdzie odbywała się Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW,  organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Ponadto na AGRO SHOW swoją aktualną ofertę prezentują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Dzięki temu podczas 4 dni wystawy można  zapoznać się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa.

Podczas zwiedzania wystawy nawiązaliśmy kontakt z wieloma firmami prezentującymi swoje produkty. Poza ofertą handlową, specyfikacją techniczną oferowanego sprzętu, uzyskaliśmy od wielu wystawców zobowiązanie do dalszej współpracy. Oczekujemy na materiały, które będzie można wykorzystać w naszej szkole,  w procesie kształcenia wysokokwalifikowanych mechaników maszyn rolniczych.

W piątek 20.10.2017r. wszyscy uczniowie uczący się w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyli w wycieczce o tematyce zawodowej do warszawskiego Nadarzyna, gdzie w centrum targowo- wystawienniczym Ptak Warsaw Expo odbywały się targi szeroko pojętej branży turystycznej: Międzynarodowe Targi Turystyczne WORLD TRAVEL SHOW. W czterech halach targowych nasi uczniowie mogli zapoznać się z ofertami i prezentacjami ponad 500 wystawców, w tym 200 zagranicznych, reprezentujących 75 krajów i regionów z całego świata. Tematyka targów obejmowała trzy strefy tematyczne: Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej, Salon Camper&Caravan oraz Warszawski Salon Jachtowy. Oczywiście największe wrażenie na naszych uczniach zrobiły prezentacje najbardziej egzotycznych krajów świata, np. Chin z ich pokazem parzenia herbaty, Kuby z pięknymi pokazami tanga czy Meksyku z egzotycznymi strojami – takich ciekawych stoisk było  ogrom. Dzięki tym krótkim spotkaniom można było poznać w pigułce kulturę, zwyczaje czy smaki z całego świata. Podczas targów niewątpliwą atrakcją było spotkanie ze znanym podróżnikiem Wojciechem Cejrowskim oraz możliwość ujrzenia ambasadorów wielu krajów świata, którzy byli obecni podczas oficjalnego otwarcia targów.

W dniu 3 listopada 2017 uczniowie ze wszystkich klas uczących w zawodzie technik pojazdów samochodowych Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie roku uczestniczyli w wycieczce na targi Retro Motor Show na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mieli niepowtarzalną okazję przenieść się w klimat poprzedniej epoki i podziwiać zabytkowe pojazdy rodzimej i światowej produkcji. Wśród prezentowanych ponad 600 pojazdów zabytkowych można było zobaczyć między innymi limuzynę królowej Elżbiety II, czy łódź motorową z filmu „Żyj i pozwól umrzeć”, którą pływał James Bond. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem podziwiali zabytkowe pojazdy. Wysłuchali również prelekcji i wzięli udział w warsztatach i pokazach z naprawy oraz renowacji pojazdów. Poznali specyfikę napraw blacharskich czy lakierniczych.
Zgodnie z tradycją i w tym roku nasi uczniowie przystąpili do projektu „Szkoła Renowacji Pojazdów”, w ramach którego wyremontują i przeprowadzą renowację prawie 40 letniego motoroweru. Prezentacja efektów pracy odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w kwietniu 2018 roku.
Cel targów Retro Motor Show i Szkoły Renowacji Pojazdów to przede wszystkim zaszczepienie pasji do motoryzacji, możliwość zdobycia przez młodzież dodatkowych umiejętności i doświadczenia oraz aktywizacja uczniów do pracy w zespole. To również możliwość poznania nowoczesnych technologii i udziału w specjalistycznych szkoleniach.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.