Przedstawiciele Powiatu Płockiego również ratowali „Płockie Powązki”

Przedstawiciele Powiatu Płockiego również ratowali „Płockie Powązki”

 

Już po raz 18. Stowarzyszenie „Starówka Płocka” i „Gazeta Wyborcza Płock” zorganizowały akcję Ratujmy „Płockie Powązki”. Znane i lubiane osoby związane z regionem płockim zebrały do puszek aż 42,5 tys. zł.

Wśród kwestarzy nie mogło zabraknąć przedstawicieli Powiatu Płockiego. W tym roku byli to Sekretarz Powiatu Michał Twardy oraz Hilary Januszczyk - Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP i jednocześnie Pełnomocnik Starosty Płockiego Mariusza Bieńka ds. współpracy z OSP i kombatantami.

Akcja trwała przez dwa dni – 1 i 2 listopada. Kwestarzy można było spotkać na płockich nekropoliach, a ich obecność już z daleka zapowiadało charakterystyczne pobrzękiwanie puszek z pieniędzmi.

Akcja już tak wrosła w świadomość mieszkańców, że nikogo nie trzeba było specjalnie przekonywać do wrzucenia datku. Niektórzy przystawali przy kwestarzach, by zamienić z nimi choć kilka słów. Zarówno Sekretarz Michał Twardy, jak i Druh Hilary Januszczyk z chęcią rozmawiali z przechodniami, a w podziękowaniu za wrzucenie pieniędzy do puszki, wręczali pamiątkowe pocztówki przygotowane przez organizatorów akcji.

W tym roku zbierano na uratowanie nagrobków Mariana Zglinickiego (1824 – 1907) – prawnika oraz współzałożyciela Towarzystwa Spożywczego i Kasy Pożyczkowej „Zgoda”, oraz fotografa Piotra Pawłowskiego (1818 – 1882).

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
w środy w godz. 7:30 - 17:00
w pozostałe dni robocze w godz. 7:30 - 15:30

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.