Biegli przez błoto, rzekę, stosy opon. I byli przeszczęśliwi!

2017-10-10 08:46 | Wiadomości

- Jestem pełen podziwu dla zawodniczek i zawodników, którzy na przekór własnym słabościom oraz dość kiepskiej pogodzie, odważyli się wziąć udział w I edycji Adrenaline Rush. Gratuluję uczestnikom, a także organizatorom! – mówi Michał Twardy, Sekretarz Powiatu Płockiego, który obserwował ten wyjątkowy wyścig i dopingował zawodników.

Wszystko odbyło się w sobotę 7 października w Radotkach (gm. Brudzeń Duży). Blisko 200 śmiałków – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – postanowiło pokonać 7 kilometrów i 35 najróżniejszych przeszkód, które przygotowali organizatorzy. A nie były to łatwe zadania: na trasie trzeba było m.in. przejść przez błoto i rzekę, przespacerować się po linie rozwieszonej nad wodą, wspinać się czy czołgać pod długim drutem. Mimo że pogoda niekoniecznie sprzyjała tego typu aktywności na świeżym powietrzu, zawodniczki i zawodnicy pokonywali przeszkody z uśmiechami na ustach.

Było tak, jak przewidzieli organizatorzy: z każdym kilometrem, z każdą kolejną przeszkodą wydzielało się w uczestnikach coraz więcej adrenaliny i energii. I rzeczywiście – ludzie tą pozytywną energią wzajemnie się zarażali.

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się:

1. Kamil Urbański – Sulęcin – 17 WBZ – 52 min. 0 sek. 44 setne sek.
  2. Mateusz Krawiecki – Lubawa – Husaria Race Team – 52 min. 2 sek. 90 setnych sek.
  3. Robert Bandosz – Sierpc – Sparta Sierpc – 57 min. 19 sek. 17 setnych sek.

Wśród kobiet najszybsze były:

1. Małgorzata Daszkiewicz – Płock – Power Training – 1 godz. 2 min. 51 sek. 60 setnych sek.
  2. Dorota Gadzińska – Susk Nowy – Sparta Sierpc – 1 godz. 20 min. 3 sek. 42 setne sek.
  3. Ewa Jakubiak – Płock – 1 godz. 33 min. 0 sek. 72 setne sek.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategoriach kobiet i mężczyzn otrzymali nagrody pieniężne. Powiat Płocki, który był partnerem wydarzenia, ufundował ponadto dwa rowery dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika. Wśród wszystkich uczestników wylosowano także nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. zł. Zdobył ją uczeń prowadzonego przez Powiat Płocki Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

Najwidoczniej Powiat przynosi szczęście, ponieważ zwycięzca całego wyścigu – Pan Kamil Urbański – wygrał voucher na Adrenaline Rush w ogłoszonym przez nas konkursie! Gratulujemy!

Organizatorami wyścigu były spółka Qualitas oraz Osada Młynarza w Radotkach, dyrektorem projektu – Mieszko Ogończyk – Mąkowski

• PUP Płock
    mazovia