Dzień Papieski w Płocku

2017-10-09 11:18 | Wiadomości

W niedzielę, 8 października 2017 r. w Płocku i Diecezji Płockiej obchodzony był XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Wpisuje się on w Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej, które rozpoczęły się w sobotę, 7 października.

Na godzinę 10 zaplanowano mszę świętą inaugurującą rok akademickich wyższych uczelni z terenu Diecezji. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił biskup płocki Piotr Libera. Po niej złożono kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy katedrze. Wieczorem zaś miał miejsce niezwykły koncert: „Nuty góralskie św. Jana Pawła II” w wykonaniu Folk Kapeli „Góralska Hora”. W ciągu całego dnia przy kościołach prowadzona była zbiórka ofiar do puszek na stypendia dla dzieci i młodzieży, przyznawane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Wicestarosta Iwona Sierocka, Radni Powiatu Płockiego: Apolinary Gruszczyński, Henryk Kamiński, Marek Moderacki oraz Dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek.

• PUP Płock
    mazovia