Dożynki Gminno – Dekanalno – Parafialne, Koszelówka 2017

2017-09-11 08:02 | Wiadomości

Zbiórką pocztów sztandarowych, mieszkańców i delegacji sołeckich z wieńcami na placu przy Centrum Wypoczynkowo - Szkoleniowym "Magdalena" w Koszelówce oraz przemarsz Korowodu Dożynkowego na plac dożynkowy na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Zacisze BIS", po którym odprawiona została uroczysta Msza Święta rozpoczęły się Dożynki Gminno - Dekanalno – Parafialne w Koszelówce. Na uroczystości zaprosili Wójt Gminy Łąck wraz z radnymi, Dziekan Dekanatu Gąbińskiego oraz Proboszcz Parafii p. w. św. Stanisława w Dobrzykowie. Po oficjalnym otwarciu uroczystości i okolicznościowych wystąpieniach wszyscy podzielili się chlebem upieczonym z ziarna z tegorocznych zbiorów.

Całość uświetniły występy artystyczne ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej, Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Podlasiu, Gminnej Orkiestra Dętej,  Kapeli działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku, młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Łącku Zebrani mieli też możliwość obejrzenia i wysłuchania występu Vox Singers - Chóru Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Dożynki w Koszelówce zakończyła zabawa taneczna z udziałem zespołów: Rockers, Konkret i inne

Święto Plonów w Koszelówce było również doskonałą okazją do wręczenia Medali „Zasłużony dla Powiatu Płockiego”, który ustanowiony został Uchwałą Nr 262/XXX/2006 z dnia 25 stycznia 2006 r. jako wyraz szczególnego wyróżnienia i uznania za wybitne zasługi dla rozwoju naszego regionu. Medal przyznaje się osobom i podmiotom w obszarze działalności: samorządowej, gospodarczej, społecznej oraz kulturalno – oświatowej i sportowej. Odznaczenia nadane zostały Uchwałą Kapituły Medalu za wybitne zasługi w obszarze działalności gospodarczej dla Wojciecha Szczepana Podstawki, Michała Wojnarowskiego oraz Janusza Brząkalskiego, za wybitne zasługi w obszarze działalności samorządowej dla Ludmiły Jaworskiej, Henryka Katańskiego i Krystyny Lewandowskiej oraz za wybitne zasługi w obszarze działalności społecznej dla Waldemara Białka, Marii Matusiak i Krzysztofa Kaźmierczka.

W uroczystościach Samorząd Powiatu Płockiego reprezentowali: Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski  oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Płocku Adam Sierocki.

• PUP Płock
    mazovia