Pozrywane dachy, powalone drzewa, brak prądu [KOMUNIKAT]

2017-08-10 15:09 | Wiadomości

Pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego od rana odbierają telefony od zaniepokojonych tym, co się dzieje, ludzi. Burze i ulewy, jakie przeszły w czwartek rano nad Powiatem Płockim, wyrządziły wiele szkód. Teraz trwa walka ze skutkami nawałnicy.

Ucierpiało wiele gmin Powiatu Płockiego, gdzie potężny wiatr, deszcz i burze uszkodziły budynki mieszkalne i gospodarcze, zrywały linie energetyczne, łamały gałęzie i powalały na drogi drzewa. Doszło także do kilku pożarów, z którymi walczyły zastępy strażaków. Strażacy byli zresztą wzywani nieustannie, nie tylko z powodu ognia.

Bardzo duże zniszczenia pogoda poczyniła zwłaszcza w gminie Staroźreby, gdzie uszkodzonych zostało aż kilkadziesiąt budynków mieszkalnych i gospodarczych, a jedna osoba została ranna. W wielu miejscowościach na terenie całego powiatu nie ma prądu.

Przypominamy, że w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego pełnione są całodobowe dyżury, w czasie których przyjmowane są zgłoszenia o zdarzeniach kryzysowych mających lub mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przebywających na terenie powiatu. Tel. (24) 267 – 67 – 13, (24) 267 – 67 – 87; kom. 608 – 598 – 069.

Warto też pamiętać o numerze alarmowym – 112.

• PUP Płock
    mazovia