30-lecie Zespołu Ludowego "GRZYBOWIANKI" ze Słubic!

2017-08-07 12:56 | Wiadomości

Zespół Ludowy „Grzybowianki” to jeden z najdłużej funkcjonujących zespołów ludowych w powiecie płockim. Członkowie zespołu z pasją i konsekwencją „odrestaurowują” oraz upowszechniają miejscowy folklor. Zapewne wielu z Państwa miało okazję spotkać się z ofertą artystyczną Zespołu na różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych przez gminy, powiat płocki, czy instytucje zlokalizowane na Ziemi Płockiej. Oferta artystyczna grupy jest tak bogata, że bez ich udziału nie mogłaby się odbyć żadna z ważniejszych lokalnych uroczystości.

Zespołem Ludowym „Grzybowianki” od lat kieruje Pani Teresa Kowalska. Jest to osoba nietuzinkowa, energiczna, która swoją pozytywną energię przekazuje innym członkom grupy. Dzięki temu repertuar artystów jest zawsze ciekawy i dynamiczny.

W minioną sobotę „Grzybowianki” obchodziły jubileusz swojego istnienia. Są z nami już 30 lat! Serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia w imieniu Powiatu Płockiego złożyli Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, radny Józef Walewski oraz Sekretarz Powiatu Michał Twardy.

Życzymy dalszych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności na kolejne lata!

• PUP Płock
    mazovia