Kolejne inwestycje drogowe w Gminie Brudzeń Duży

2017-08-03 08:26 | Wiadomości

- Dziękuję wszystkim, którzy zrozumieli, że to, co robimy, robimy dla mieszkańców. Dzisiejsze inwestycje to kolejne przykłady modelowej współpracy ponad podziałami – mówił na spotkaniu Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski.

Spotkanie odbyło się 2 sierpnia 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Płocku. Uczestniczyli w nim Lech Dąbrowski Przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Dwojnych Wójt Gminy Brudzeń Duży, Rafał Nowak Przewodniczący Rady Gminy Brudzeń Duży, Hanna Skierkowska- Radna Gminy Brudzeń Duży,  Mirosław Kaczmarek Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Tomasz Dąbrowski Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Lech Dąbrowski przedstawił program spotkania, na którym omówiono cele, koncepcję, uwagi do projektowanej drogi 559 W w miejscowości Sikórz. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko realizacji tego przedsięwzięcia- podkreślał Mirosław Kaczmarek. Ten prawie kilometrowy odcinek dostał „zielone światło” i rangę inwestycji priorytetowej. Jest to kompleksowa modernizacja w ramach której powstanie rondo, chodniki, lewoskręty a także parkingi. Konsultacje wskazały również na potrzebę doprojektowania ścieżki rowerowej.

Wygląda to imponująco- mówił Andrzej Dwojnych- mieszkańcy naszej gminy bardzo długo czekali na te inwestycje ale czekaliśmy cierpliwie. Rzeczywiście ta kompleksowa modernizacja spowoduje, że Sikórz zupełnie zmieni wygląd, i będzie dużo bezpieczniej- podkreślał. Inwestycja rozwiąże problem dróg wojewódzkich na terenie gminy na wiele lat.

Do zrobienia jest naprawdę sporo:

1. Ciąg pieszo jezdny szerokości 3,5m oddzielony od jezdni głównej pasem zieleni

2. Jezdnię szerokości 2x3,5m z wydzielonymi pasami do skrętu w lewo

3. Chodnik, ścieżkę rowerową

4. Zatoki autobusowej w obrębie ronda

5. Skrzyżowania z droga powiatową zostanie przebudowane na skrzyżowanie typu rondo

6. Droga będzie posiadać kanalizację deszczową oraz nowe oświetlenie

• PUP Płock