Regaty w Nowym Duninowie. Zalew aż biały od żagli

2017-07-17 11:14 | Wiadomości

- Regaty żeglarskie już na stałe wpisały się w krajobraz gminy Nowy Duninów. Dziś nikt nie wyobraża sobie, żeby ich nie było – mówiła do przybyłych Wicestarosta Iwona Sierocka, podkreślając, że Powiat Płocki niemal od początku swojego istnienia patronuje imprezie i współuczestniczy w jej organizacji.

Sobota 15 lipca była prawdziwą ucztą dla miłośników Wisły i żagli. W Nowym Duninowie odbyła się jedna z największych imprez na Zalewie Włocławskim i najważniejszych w regionie – Regaty Żeglarskie. Uroczyście otworzyli je Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak.

Były to już XV Regaty o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, XVII Regaty o Puchar Starosty Płockiego i XXII Regaty o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów. Organizatorzy zaplanowali rozegranie regat w klasach: T, T1, T2, T3, Omega w trzech wyścigach.

Oto zwycięzcy:

-- Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego otrzymała załoga „Husara” - najszybszego jachtu w regatach ze sternikiem Krzysztofem Lewandowskim,

-- Puchar Starosty Płockiego trafił również do załogi jachtu „Husar”, która zwyciężyła w najliczniejszej klasie – T2,

-- Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów za zajęcie I miejsca zespołowego otrzymał Klub Żeglarski „Petrochemia” Płock.

II miejsce zespołowe wywalczył Jacht Klub „Boruta” ze Zgierza, III miejsce zespołowe zajął Klub Żeglarski „Morka” Płock.

Tradycyjnie także Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski ufundował Puchar dla najstarszego zawodnika regat. Otrzymał go Andrzej Lewandowski, który płynął na łódce „Mewa”.

Puchar dla najmłodszego uczestnika Regat Żeglarskich w Nowym Duninowie trafił do Basi Wronowskiej, która płynęła na łódce „Anna L”. Ten Puchar ufundował Wójt Gminy Mirosław Krysiak.

Regaty zostały rozegrane na Wiśle pomiędzy648. a653. kilometrem. Impreza jak zwykle przyciągnęła rzesze ludzi, którzy w przepięknym otoczeniu mogli poczuć iście wakacyjny klimat. Organizatorzy zadbali o każdego. W trakcie trwania regat nie zabrakło występów artystycznych, konkursów i różnych atrakcji przygotowanych dla dzieci i dorosłych. Chętni mogli skorzystać z rejsu po Zalewie Włocławskim, sporo emocji wzbudziła parada motocykli. Bardzo potrzebną lekcję dało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które pokazało, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą.

Zagrały zespoły Riviera i Skalar’s, a gwiazdą wieczoru był Bayer Full ze Sławomirem Świerzyńskim na czele.

Organizatorzy Regat:

- Marszałek Województwa Mazowieckiego

- Starosta Płocki

- Wójt Gminy Nowy Duninów

Współorganizatorzy:

- Oddział Żeglarsko-Motorowodny PTTK „MORKA”

- Jacht Klub „Boruta”

- Zgierski Klub Sportów Wodnych