XVIII edycja konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego

2017-07-12 14:02 | Wiadomości

To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu. Przyznawane jest za indywidualne lub zbiorowe osiągnięcia mieszkańców regionu w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony szeroko pojętej kultury oraz promocję województwa w tych dziedzinach.

Konkurs, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. W każdej edycji do nagrody nominowane są nietuzinkowe postacie, mające szczególne zasługi na rzecz społeczności lokalnej. Dotychczas wśród laureatów znaleźli się m.in. Józef Hen, Barbara Wachowicz, ks. Jan Twardowski, biskup Stanisław Wielgus, Wojciech Siemion, Jerzy Janicki, Sława Przybylska.

Kandydatów zgłaszać mogą Komisje Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Samorządy Gmin, Miast i Powiatów z terenu Województwa Mazowieckiego, stowarzyszenia oraz fundacje społeczno-kulturalne i naukowe, lokalne organizacje społeczno-kulturalne i naukowe działające na terenie woj. mazowieckiego.

Podobnie jak w latach ubiegłych, spośród nominowanych zostanie wyłonionych 10 laureatów, którzy podczas uroczystej gali otrzymają pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł netto.

Wnioski należy składać na formularzach zgłoszeniowych, odrębnych dla osób fizycznych oraz dla podmiotów niebędących osobą fizyczną. Nabór wniosków przewidziany jest do 15 września br.

Szczegóły, regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie www.nagroda.mazovia.pl

• PUP Płock
    mazovia