XXIV Dzień Humoru i Satyry w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie

2017-07-05 07:26 | Wiadomości

Tegoroczny, XXIV Dzień Humoru i Satyry, zorganizowany na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie 27 czerwca 2017r, nawiązał tematyką do obchodów „ Roku Wisły 2017”.

Przegląd trwał od godzin rannych i zakończył się w godzinach wieczornych wspólną zabawą taneczną. Głównym punktem programu była  wspólna prezentacja sceniczna 21 zespołów osób niepełnosprawnych pt. Płynie Wisła, prezentowana podczas gali finałowej z udziałem zaproszonych gości oficjalnych. Imprezie towarzyszyły zajęcia warsztatowe: literackie lanie wody (prezentacja wierszy, skeczy, opowieści związanych z Wisłą), gry i zabawy zręcznościowe (jak złowić rybkę), warsztaty plastyczne (w sieci), warsztaty plecionkarskie.

W przeglądzie wzięło udział około 550 osób, w tym około 360 osób niepełnosprawnych. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali posiłki, a także nagrody, dyplomy i pamiątkowe maskotki, które wręczono podczas oficjalnej części spotkania. Imprezę zakończyła wspólna zabawa przy akompaniamencie zespołu

Organizatorami Dnia Humoru i Satyry było Stowarzyszenie Pomocowe w Zakrzewie BLIŻEJ SIEBIE, Dom Pomocy Społecznej i Warsztat Terapii Zajęciowej w Zakrzewie, których wsparło liczne grono wolontariuszy i sponsorów. W spotkaniu uczestniczyli Radni Powiatu Płockiego Jadwiga Milewska i Andrzej Kuliński.

Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym powiatowych środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

• PUP Płock
    mazovia