XVIII Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach – zapraszamy!

2017-05-17 15:03 | Wiadomości

Samorządy Powiatu Płockiego i Gminy Słubice serdecznie zapraszają na XVIII Powiatowy Dzień Ziemi, który odbędzie się w najbliższą niedzielę – 21 maja – w Słubicach. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie przebiegać pod hasłem „Ekologia – Tradycja – Współczesność”.

Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku nie zabraknie wielu atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Będą występy, kiermasze (m.in. żywności ekologicznej, twórczości ludowej, roślin ozdobnych), warsztaty, konkursy.

Impreza rozpocznie się od zbiórki uczestników przed Gminną Biblioteką Publiczną, skąd o godz. 14 wyruszy uroczysty przemarsz w stronę boiska przyszkolnego – miejsca festynu. Przejście uatrakcyjnią i ubarwią aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Gdy cały pochód dotrze na miejsce, nastąpi otwarcie Powiatowego Dnia Ziemi i powitanie jego uczestników przez Starostę Płockiego Mariusza Bieńka Wójta Gminy Słubice Krzysztofa Dylickiego.

Otwarcie imprezy uświetni występ Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Słubicach. Następnie wystąpią jeszcze: młodzież ze Szkoły Podstawowej w Świniarach, formacja taneczna Gabiland z Gąbina, Zespół Ludowy Grzybowianki, zespół Young Angel z Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach.

O godz. 16 rozpocznie się koncert zespołu Baby Full, godzinę później na scenie zaprezentuje się Ivan Komarenko z zespołem, a o 18 zagra Bayer Full.

Organizatorami Powiatowego Dnia Ziemi są Powiat Płocki i Gmina Słubice.

• PUP Płock
    mazovia