Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Bulkowie

2017-05-16 08:01 | Wiadomości

Od sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli w 2014 roku kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

W trakcie kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, która tym razem odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bulkowie młodzież miała okazję wziąć udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku omówili tematykę zawartą w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”, natomiast ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego przekazali młodzieży zasady udzielania pierwszej pomocy. Na fantomach do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Na zakończenie uczniowie, wyposażeni zostali w zestawy zawierające materiały odblaskowe, które otrzymali z rąk Dyrektora płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasza Kominka, Wicestarosty Iwony Sierockiej oraz Wójta Gminy Bulkowo Gabriela Graczyka.

• PUP Płock
    mazovia