XXVI Giełda Rolnicza w Łącku

2017-05-15 10:49 | Wiadomości

14 maja br. w Łącku odbyła się XXVI Giełda Rolnicza zorganizowana przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Płocku, Starostwo Powiatowe w Płocku, Samorząd Gminy Łąck oraz Stado Ogierów w Łącku Sp. z o. o. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

W trakcie Giełdy odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertami handlowymi i usługowymi firm, instytucji branży rolniczej i ogrodniczej z całego kraju. Doradcy Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odpowiadali na pytania dotyczące zagadnień związanych zarówno z produkcją rolną, ogrodnictwem, ekonomiką, ekologią, agroturystyką czy pozyskiwaniem funduszy unijnych. Prezentowana była także szeroka oferta materiałów budowlanych, ekologicznych materiałów opałowych i firm oferujących urządzenia związane z odnawialnymi źródłami energii. Rolnicy mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami rolniczymi oraz samochodami osobowymi  i dostawczymi, zamówić lub kupić nawozy, pasze, środki ochrony roślin, nasiona. Tradycyjnie już szkółkarze zaprezentowali bardzo bogatą ofertę roślin ozdobnych, w tym unikalne gatunki krzewów ozdobnych i owocowych, roślin egzotycznych i ziół oraz całą gamę kwiatów jednorocznych balkonowych i doniczkowych.

Udział w XXVI Giełdzie Rolniczej dawał również możliwość uczestniczenia w licznych konkursach przygotowanych przez organizatorów, m.in.: konkursu KRUS „Pracuj bezpiecznie”, „Rzut podkową”, „Potrawy mojej mamy” oraz konkursu plastycznego dla dzieci. Regionalne przysmaki, które były zgłoszone do konkursu, zwiedzający mogli zakupić podczas imprezy w kompleksie pięknie udekorowanych stoisk.

Przez cały czas trwania Giełdy Rolniczej na scenie odbywały się występy artystyczne z udziałem lokalnych zespołów, które uprzyjemniały pobyt wystawcom i zwiedzającym. Mieliśmy również okazję obejrzeć pokaz Sekcji Woltyżerki Klubu Jeździeckiego „Łąck” oraz możliwość rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego przy współpracy z Fundacją DKMS.

Puchar Starosty Płockiego za „Najciekawsze stoisko wystawowe” otrzymała firma WELDER C.O. Marcin Kozyra.

• PUP Płock
    mazovia