Starosta spotkał się z liderami miasta i gminy Wyszogród

2017-04-21 14:42 | Wiadomości

Drogi, szkoły, turystyka, rekreacja… Te i inne tematy poruszali mieszkańcy miasta i gminy Wyszogród podczas spotkania z władzami Powiatu Płockiego.

Z liderami z tego terenu spotkali się Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Radna Powiatu Płockiego Elżbieta Jachimiak, Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Jan Boszko, a także Prezes Zarządu Vistula Banku Spółdzielczego Jolanta Łukasiak-Malicka, p.o. Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk, zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku Dariusz Boszko.

Spotkanie odbyło się późnym popołudniem 20 kwietnia w siedzibie Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Zaproszeni zostali na nie tradycyjnie radni powiatowi i gminni, sołtysi wraz z radami sołeckimi, lokalni przedsiębiorcy, aktywni rolnicy, dyrektorzy wszystkich jednostek i placówek z terenu gminy, przedstawiciele służby zdrowia, strażacy z OSP, organizacje działające na terenie gminy.

Celem tych spotkań jest przede wszystkim rozmowa o najważniejszych sprawach danego regionu. Cykl to pomysł Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, który od wielu tygodni jeździ po całym Powiecie, by przybliżyć ludziom pracę swoją i swoich współpracowników oraz wsłuchać się w problemy mieszkańców. Wójt lub Burmistrz danej gminy przedstawia z kolei sprawozdanie ze swojej działalności i mówi o planach na przyszłość.

Tak było i tym razem. Burmistrz Jan Boszko mówił o planowanych inwestycjach i najważniejszych celach dla tego regionu, Starosta Mariusz Bieniek z sentymentem wspominał czasy, kiedy sam był Burmistrzem Gminy i Miasta Wyszogród. Mówił o drogach, podkreślał, jak dobrą szkołą jest Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie – ze świetną kadrą, znakomitym wyposażeniem, dobrymi wynikami na maturze i planami budowy profesjonalnego boiska przy szkole, zwracał też uwagę na turystykę. Zaznaczył, że warto także pod tym względem współpracować, bo połączone siły i walory kilku gmin mogą spowodować większe zainteresowanie przyjezdnych. Przypomniał poza tym, że to za jego kadencji, jako Burmistrza, w Wyszogrodzie pojawił się tramwaj wodny – jedna z największych atrakcji turystycznych.

Starosta poinformował jeszcze, że w ramach trwającego projektu pn. „Ochrona bioróżnorodności oraz ograniczenia negatywnego oddziaływania ruchu turystycznego na obszary cenne przyrodniczo i promowanie lokalnych walorów przyrodniczych na terenie powiatu płockiego” (projekt jest dofinansowany z Funduszy Europejskich) w Wyszogrodzie powstanie m.in. miniogród botaniczny przy Zespole Szkół, a w Muzeum Wisły zorganizowana zostanie wystawa dotycząca fauny i flory rzeki Wisły.

Zdjęcia

Polecamy

 • PUP Płock
  BIP
  mazovia
  zwiazek-powiatow-polskich
  Wojskowa-Komisja-Uzupełnień
  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • you_tube
  Mazowiecki-Fundusz-poręczeń-Kredytowych
  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
  krus
  SUTW
  Gaz_System
 • ERORENOMA
  PKN Orlen
  Energa
  Bank Zachodni WBK
Stop