Otoczyć troską… Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

2017-04-21 07:37 | Wiadomości

„Otoczyć troską… Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka” to temat konferencji zorganizowanej przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Płocku, która odbyła się 20 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Płocku.

Problematyka konferencji była bardzo szeroka i obejmowała warsztaty tematyczne oraz  zagadnienia związane z: poznaniem potrzeb dziecka - kontakt w fazie prenatalnej -  Marek Brzeziński, lekarz, specjalista położnictwa i ginekologii, Zastępca Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Świętej Trójcy w Płocku, szkoła rodzenia - dlaczego warto? - Jolanta Wróbel, położna środowiskowa i rodzinna, opieka medyczna nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym - Hanna Kajdas–Duda, lekarz, specjalista pediatrii i neonatologii, Ordynator Oddziału Neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, metody oceny rozwoju dziecka w wieku 0-3 r.ż. wspieranie rozwoju mentalnego i emocjonalnego - Katarzyna Gano, oligofrenopedagog, dziecko z opóźnieniem rozwoju mowy pod opieką neurologopedy. skuteczna terapia: gabinet czy dom? - Agnieszka Kokoszczyńska, neurologopeda, oligofrenopedagog, na co zwrócić uwagę w rozwoju dziecka w odniesieniu do kamieni milowych - Małgorzata Baranowska-Wideńska, lekarz, specjalista pediatrii i neurologii dziecięcej, rozwój zmysłowy dziecka - Anna Bańka-Słowikowska, terapeuta integracji sensorycznej, postawy rodziców w obliczu trudności rozwojowych dziecka w kontekście rodzic – specjalista - Agnieszka Sawicka, psycholog, opieka nad dzieckiem zagrożonym niepełnosprawnością i jego rodziną z perspektywy asystenta rodziny - Milena Kaniewska, Asystent rodziny w Dziale Wsparcia Dziecka i Rodziny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku. Całość uświetnił występ artystyczny uczniów ZSOS.

W konferencji uczestniczyła Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Prezes Oddziału ZNP w Płocku Stanisław Nisztor.

• PUP Płock
    mazovia