Konkurs „Z babcią i dziadkiem świat staje się piękniejszy”

2017-04-19 13:33 | Wiadomości

Tak nazywa się powiatowy konkurs literacki, skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu Płockiego. Honorowy patronat nad konkursem objęli Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Drobin Andrzej Samoraj.

Do udziału w humanistycznej rywalizacji zaprasza Zespół Szkół w Drobinie, który współuczestniczy w organizacji konkursu.

Każdy uczestnik musi napisać jeden wiersz, którego tematyka będzie związana z babcią i dziadkiem. Utwór powinien być napisany na komputerze i wzbogacony o ilustrację związaną z jego treścią, wykonaną dowolną techniką.

Wiersze będą oceniane w trzech grupach wiekowych ich autorów:

1. klasy I-III szkoły podstawowej

2. klasy IV-VI szkoły podstawowej

3. klasy I-III gimnazjum

Jury będzie brać pod uwagę przede wszystkim poziom literacki pracy, poprawność stylistyczną i językową, oryginalność dzieła, ogólną estetykę. Autorzy najlepszych wierszy zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami.

Uwaga! Termin dostarczenia prac upływa 5 maja 2017 r.

Należy je przesyłać na adres:

Zespół Szkół w Drobinie

09-210 Drobin

(z dopiskiem: Powiatowy Konkurs Literacki „Z babcią i dziadkiem świat staje się piękniejszy”).

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 18 czerwca podczas XXIX Dni Drobina.

W sprawie konkursu można kontaktować się z nauczycielkami Zespołu Szkół w Drobinie - p. Renatą Jędrzejewską (tel.696 940 510) i p. Julitą Taflińską (tel.509 360 394).

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy regulamin konkursu oraz tekst oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego, a także metryczkę autora pracy.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Oświadczenie i karta zgłoszenia

• PUP Płock