Wójt Gminy Bielsk jednym z 10 najlepszych wójtów w kraju!

2017-03-16 10:27 | Wiadomości

Józef Jerzy Rozkosz został wybrany do finałowej dziesiątki wójtów w ogólnopolskim konkursie „Wójt Roku 2016”!  Rozkosz kieruje Gminą Bielsk od 2006 roku. Przez ten czas zmodernizował gminę oraz wprowadził ją w XXI wiek. Przez 11 lat m.in. wyremontował oraz utwardził 55 z około 100 km dróg gminnych, zmodernizował centrum Bielska, wyremontował oraz wyposażył gminne szkoły, wybudował nową oczyszczalnię ścieków, w 2016 roku oddał do użytku długo oczekiwane przez mieszkańców przedszkole samorządowe, ponadto usprawnił komunikację między gminą a odległym o ok. 20 km Płockiem – obecnie mieszkańcy gminy są obsługiwani przez autobusy Komunikacji Miejskiej Płock na kilku liniach. Dzięki swoim staraniom oraz umiejętnemu zarządzaniu wszystkie inwestycje przeprowadził z udziałem środków zewnętrznych, jednocześnie nie zadłużając nadmiernie zarządzanej przez siebie gminy. Dzięki temu Gmina ma status jednej z najlepiej wykorzystujących środki zewnętrzne. Te osiągnięcia spowodowały, że mieszkańcy gminy, bez wiedzy samego zainteresowanego, zgłosili jego kandydaturę do tego prestiżowego Konkursu.

Józef Jerzy Rozkosz nie poprzestaje na dotychczasowych inwestycjach. W planach ma m.in. dalszą rozbudowę sieci dróg gminnych m.in. utwardzenie dróg już istniejących, czy budowę instalacji sanitarnych w trzech dużych miejscowościach Gminy Bielsk.

Konkurs z cyklu „Wójt Roku …” przeprowadzany jest po raz szesnasty. Organizatorem jest Redakcja Audycji Rolniczych Programu Pierwszego TVP. Patronat nad Konkursem sprawują m.in. Prezydent RP oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Od 20 do 31 marca w TVP będą prezentowane sylwetki 10 finałowych wójtów oraz pokazywane ich osiągnięcia. W tym samym czasie będzie można głosować na swojego kandydata poprzez wysłanie wiadomości SMS.

Serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Płockiego do wsparcia SMS-owego Józefa Jerzego Rozkosza w Konkursie „Wójt Roku 2016”!

Zachęcamy do obejrzenia materiału Kuriera Mazowieckiego prezentowanego 15.03.2017r. na antenie TVP3.

Link do materiału: https://warszawa.tvp.pl/29507424/15032017

• PUP Płock