Zwycięzcy eliminacji powiatowych turnieju pożarniczego

2017-03-16 11:37 | Wiadomości

Jak co roku w połowie marca odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom” pod patronatem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka oraz Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

Jubileuszowa edycja turnieju rozpoczęła się 15 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Płocku. Zwycięzcy eliminacji gminnych ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą o miano najlepszego w eliminacjach powiatowych.

Uroczystego otwarcia eliminacji dokonała Wicestarosta Iwona Sierocka wraz z Druhem Lechem Dąbrowskim – Przewodniczącym Rady Powiatu w Płocku. Dzieci, młodzież wraz z opiekunami oraz gości powitał Druh Hilary Januszczyk – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku.

Wśród gości byli ponadto: Druh Tomasz Kominek - Dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego; Druh bryg. Grzegorz Padzik – Komendant Miejski PSP w Płocku; Jacek Stasiak - przedstawiciel płockiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie; Renata Marszałek – przedstawiciel Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Płocka; Agnieszka Dąbrowska – Manager Piekarni w Bielsku; Dariusz Kuczorra - przedstawiciel Nadleśnictwa w Płocku; Bartosz Bazela - przedstawiciel Nadleśnictwa w Gostyninie; Tadeusz Ciastkowski - Dyrektor SP nr 1 w Płocku; Druh Andrzej Gorczyca - zastępca Komendanta Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Płocku; Druh Marek Ciećwierz - Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Płocku; Druh Stanisław Wiśniewski - Sekretarz ZOP ZOSP RP w Płocku; Druh Stanisław Wichrowski – członek Komisji Rewizyjnej OP ZOSP RP w Płocku; Druh Krzysztof Rygier - Kronikarz ZOP ZOSP RP w Płocku.

Uczestnicy najpierw zmagali się z testami pisemnymi, następnie wraz z opiekunami i organizatorami udali się do Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Małachowskiego w Płocku na zwiedzanie muzeum Małachowianki. Następnie wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście mogli podziwiać przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Płocku spektakl nt. pożarnictwa. Po tym rozpoczęły się eliminacje ustne.

Po trzy najlepsze osoby w danej kategorii odpowiadały na pytania jury. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury pod przewodnictwem mł. Bryg. Rafała Szrajbera - Naczelnika Wydziału Kontrolno- Rozpoznawczego KM PSP w Płocku. Wszystkie informacje nt. przebiegu eliminacji były komentowane przez spikera turnieju, st. Kpt. Michała Sobocińskiego.

Wreszcie jury ogłosiło wyniki końcowe:

1. Dorota Wolińska – SP w Radzanowie

2. Adam Racki – SP w Bielsku

3. Filip Fijałkowski – SP w Łącku

1. Mikołaj Matuszewski – Gimnazjum w Radzanowie

2. Michał Włochowski – Gimnazjum w Słupnie

3. Karolina Cytacka – Gimnazjum w Blichowie

Szkoła Ponadgimnazjalna

1. Filip Witeczek – ZS w Gąbinie

2. Natalia Bańka – ZS Centrum Edukacji w Płocku

3. Krzysztof Fijałkowski – IV LO w Płocku

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród, pucharów, dyplomów oraz upominków dla wszystkich zawodników. Nagrody ufundowali: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski; Starostwo Powiatowe w Płocku; Nadleśnictwo Płock, Łąck i Gostynin; Mazowiecka Chorągiew ZHP w Płocku; Firma SITA Płocka Gospodarka Komunalna; Firma CNH New Holland; Komenda Miejska PSP w Płocku; Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku; Kuratorium Oświaty Delegatura w Płocku, a słodki poczęstunek – Piekarnia w Bielsku.

Niebawem najlepsi uczniowie z poszczególnych typów szkół wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.

• PUP Płock
    mazovia