Najlepsi hodowcy bydła mlecznego wyróżnieni

2017-03-13 09:33 | Wiadomości

- Gratuluję wszystkim uhonorowanym i dziękuję za Waszą pracę, bo wiem, ile trudu musicie w nią wkładać. Powiat Płocki darzy Państwa ogromnym szacunkiem, zawsze możecie na nas liczyć – zwracał się do hodowców Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski.

W piątek 10 marca, w sali bankietowej „Złota Komnata” w Brochocinie (gm. Radzanowo), odbyło się coroczne spotkanie z hodowcami bydła mlecznego z powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Jego organizatorem był Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Tematem przewodnim obrad było przedstawienie wyników prowadzenia oceny wartości użytkowej bydła mlecznego uzyskanych w 2016 r. Ale podczas spotkania prezentowały się też firmy rolnicze, a hodowcy mogli się po prostu wymienić doświadczeniami.

Powiat Płocki reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski, który – także w imieniu Starosty Płockiego Mariusza Bieńka – przekazał najlepszym hodowcom wyrazy uznania, gratulacje i podziękowania.

10 pierwszych miejsc w uzyskaniu wysokiej wydajności mlecznej krów w 2016 r. w Powiecie Płockim zajęli:

1. Stanisław Portalski – Uniejewo

2. Barbara Jankowska – Suchodół

3. Andrzej Kopciński – Kłaki

4. Mirosława Katarzyna Pilewska – Suchodół

5. Robert Wołyński – Rębowo

6. Katarzyna Szelągowska – Brzechowo

7. Robert Dymek – Łęg Probostwo

8. Sławomir Gąsecki – Machcinko

9. Zdzisław Przyczka – Kędzierzyn

10. Tomasz Sieradzki – Tłubice

Przewodniczący Lech Dąbrowski wręczył najlepszym hodowcom dyplomy i puchary. Ale na tym wyróżnienia od Samorządu Powiatu Płockiego się nie skończyły.

Przewodniczący przyjechał także z trzema medalami „Zasłużony dla Powiatu Płockiego”, które są wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania za wybitne zasługi dla rozwoju naszego regionu. Medale przyznaje się osobom i podmiotom w obszarze działalności: samorządowej, gospodarczej, społecznej oraz kulturalno – oświatowej i sportowej. W skład Kapituły przyznającej to wyróżnienie wchodzą: Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku, Starosta Płocki, Wicestarosta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Przewodniczący Klubu Radnych oraz Sekretarz Powiatu.

Kapituła, za wybitne zasługi w obszarze działalności gospodarczej, postanowiła uhonorować medalami „Zasłużony dla Powiatu Płockiego”:

1. Mirosławę Pilewską

2. Andrzeja Kopcińskiego

3. Stanisława Lemanowicza

- Tych medali nie wręczamy wszystkim, tylko tym naprawdę wybitnym i zasłużonym. Dlatego raz jeszcze bardzo serdecznie Państwu gratuluję, dziękuję i życzę dalszych sukcesów oraz godnych następców – powiedział Lech Dąbrowski.

• PUP Płock
    mazovia