Płoccy policjanci podsumowali miniony rok

2017-02-16 07:41 | Wiadomości

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku odbyła się odprawa z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. w Radomiu, podczas której policjanci podsumowali miniony rok. Rok 2016 był dla Płocka i powiatu płockiego bezpiecznym rokiem, w którym policjanci odnotowali najniższą dotąd liczbę przestępstw.

O godzinie 13.00 rozpoczęła się odprawa służbowa podsumowująca wyniki uzyskane przez płocką Policję w 2016 roku. W odprawie uczestniczył m.in. Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasz Michułka, Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz prokuratorzy, komendanci Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w UM Płock oraz policjanci i pracownicy płockiej Policji.

Odprawę rozpoczął Komendant Miejski Policji w Płocku insp. Jarosław Hofman, który powitał uczestniczących w odprawie gości oraz policjantów i pracowników Policji. Komendant przedstawił główne kierunki działań jakie determinowały realizację zadań w minionym roku. Zwrócił uwagę na fakt, iż płocka jednostka odnotowała najniższą jak do tej pory liczbę przestępstw, w tym tych najbardziej dokuczliwych społecznie. Komendant stwierdził, że na taki stan bezpieczeństwa w Płocku i powiecie płockim pracowali zarówno policjanci jak i pracownicy Policji przy bardzo dużym wsparciu władz samorządowych Płocka i powiatu płockiego. Poinformował również o finale sprawy głośnego zabójstwa na ul. Sienkiewicza  w Płocku, do którego doszło w 2003 roku. Sprawa została zakończona ustaleniem sprawcy tego zdarzenia. Podziękował wszystkim policjantom i pracownikom Policji oraz władzom samorządowym za bardzo dobrą pracę oraz wsparcie w działaniach mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w Płocku i powiecie płockim.

Szczegółowo stan bezpieczeństwa w roku 2016 omówili zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku – nadkom. Sławomir Żelechowski,  bezpośrednio nadzorujący pion kryminalny oraz insp. Stanisław Szcześniak, nadzorujący pion prewencji.

Informację na temat wyników uzyskanych w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku w odniesieniu do innych komend na terenie Garnizonu Mazowieckiego Policji przedstawił Komendant Wojewódzki, który również podziękował wszystkim policjantom, pracownikom Policji, współpracującym z Policja służbom mundurowym oraz władzom samorządowym. Komendant zaznaczył, że płocka jednostka wniosła duży wkład w zapewnienie bezpieczeństwa na terenie Mazowsza, oświadczył również, że  Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu jest oceniana bardzo pozytywnie, między innymi dzięki dobrej służbie i pracy policjantów i pracowników Policji z Płocka.

Podczas odprawy głos zabrali również zaproszeni goście. Zarówno Prezydent Płocka jak i Wicestarosta złożyli podziękowania za służbę i pracę jaką płoccy policjanci i pracownicy Policji włożyli w zapewnienie bezpieczeństwa w minionym roku. Goście zapewnili również, że w 2017 roku nadal będą wspierać płocką Policję w jej działaniach.

Podziękowania oraz zapewnienia o współpracy złożyli również przedstawiciele służb mundurowych oraz prokuratury.

• PUP Płock
    mazovia