Kampania sprawozdawcza w Ochotniczych Strażach Pożarnych na półmetku

2017-02-14 07:48 | Wiadomości

W sobotę, 11 lutego, odbyło się kilka zebrań sprawozdawczych członków OSP, w tym między innymi w OSP Orszymowo w gm. Mała Wieś.

Druhny i Druhowie przybyli do strażnicy ubrani w mundury galowe ze sznurami i odznaczeniami. W zebraniu licznie uczestniczyli zaproszeni goście: Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Warszawie, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego - dh Hilary Januszczyk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Płocku Apolinary Gruszczyński, Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Mała Wieś - dh Marek Kozicki, Honorowy Prezes Zarządu Oddziału Gminnego  Związku -  dh Zdzisław Wiśniewski.

Ochotnicza Straż Pożarna w Orszymowie w 2018 roku będzie obchodziła 100-lecie swojego istnienia, stąd propozycja  druha Hilarego Januszczyka, Pełnomocnika Starosty Płockiego Mariusza Bieńka ds. OSP, zorganizowania spotkania w marcu celem powołania komitetu organizacyjnego obchodów jubileuszu jednostki.

Największym problemem OSP Orszymowo jest brak własności działki, na której stoi strażnica. Nikt nie może pomóc w remoncie strażnicy, bo nie jest uregulowane prawo własności gruntu. Sprawą zajmował się już Sąd, Kolegium Odwoławcze i nikt nie może znaleźć rozwiązania tej patowej sytuacji. Młodzi druhowie chcą podejmować działania, a mają związane ręce. Pozostaje jedynie nadzieja, że przy pomocy Starostwa Powiatowego w Płocku i Gminy problem zostanie rozwiązany po myśli społeczników.

• PUP Płock
    mazovia