• Powiatowe Centrum Zarzadząnia Kryzysowego informuję, że w dniu 14 listopada 2018 r. w ramach ćwiczenia RENEGADE/SAREX-18/II między godz. 9.00 a 14.00 Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomi syreny alarmowe wchodzące w skład Powiatowego Systemu Ostrzegania i Alarmowania Ludności

Syreny uchronione zostaną na terenie następujących miejscowości: Dobrzyków, Nowy Wiączemin, Wiączemin Polski, Troszyn Polski, Juliszew, Piotrkówek, Kępa Polska, Białobrzegi, Mała Wieś, Podgórze, Zakrzewo Kościelne, Soczewka, Nowy Duninów, Wykowo, Bielino, Stara Biała, Maszewo Duże, Stare Proboszczewice, Staroźreby, Nowa Góra, Drwały, Rakowo, Bulkowo, Blichowo, Nadułki.

• Dokładnie 100 lat temu, po ponad 120 latach niewoli, odzyskaliśmy upragnioną Niepodległość. Cały kraj opanowała atmosfera radości, dumy, wzruszenia i ogromnego entuzjazmu. 11 Listopada 1918 roku siłami takich ludzi jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos czy Ignacy Daszyński, przywrócono Polskę na mapy Europy. Dziś dzień 11 listopada co roku sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę, wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Narodowe Święto Niepodległości to dzień, w którym pamiętamy o odzyskaniu przez nasz kraj wolności po 123 latach zaborów. W tym roku było to święto jeszcze bardziej wyjątkowe, podniosłe, uroczyste.

• „Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się”.

• W minioną środę Stowarzyszenie „Edukacja dla Drobina”, które wspiera Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie, podsumowało projekt: „Drobin historycznie, graficznie i elektronicznie” realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego.

• W dniach 7-12 października 2018 roku przedstawiciele Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie brali udział w międzynarodowym spotkaniu młodzieży pt.: „Naturschatz braucht auch Naturschutz! – Bogactwo przyrodnicze potrzebuje także ochrony” w rosyjskim Swietłogorsku, współfinansowanym przez Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (organizację międzynarodową, na której działalność pieniądze pochodzą od rządów Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Federalnej Niemiec).

• - Serdecznie Państwa witamy na kolejnej edycji małowieskiej Senioriady, która jest świętem nas wszystkich. Dziękujemy, że możemy się od Państwa uczyć radości życia i niezwykłej mądrości, którą nam imponujecie – zwracała się do przybyłych Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper.

• Fantastyczni uczniowie, doskonali nauczyciele, przedsiębiorczy Dyrektorzy, wspierający organ prowadzący, w tym przypadku – Powiat Płocki. To recepta na sukces każdej szkoły, a nasze placówki w pełni się do tych zasad stosują.

•  ,,Bądź architektem swojego szczęścia” to hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, które w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku wybrzmiało na wiele sposób. Przez cały miniony tydzień (15 – 21 października 2018 r.) uczniowie klas trzecich  i czwartych uczestniczyli w różnych wydarzeniach, spotkaniach oraz zadaniach poświęconych planowaniu swojej kariery i zarządzaniu życiem zawodowym.