• Jednym z najważniejszych punktów styczniowej sesji Rady Powiatu w Płocku było powołanie Komisji Ochrony Środowiska. To, jak stwierdzili samorządowcy, konieczna i potrzebna decyzja w dobie problemów, jakie dotykają Ziemię Płocką. Nie zabrakło również innych bardzo ciekawych tematów.

• Kilka dni temu nasz kraj dotknęła ogromna tragedia, po której trudno będzie się kiedykolwiek otrząsnąć. Ból po śmierci śp. Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, brutalnie zaatakowanego podczas tak pięknego wydarzenia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,  będziemy nosić w sercach już zawsze.

• 17 stycznia 2019 roku w AirPort Hotel Okęcie podczas Zgromadzenia Ogólnego ZPP niemal trzystu starostów i prezydentów miast na prawach powiatu wybrało nowy skład Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Związku na nową kadencję. Zgromadzenie Ogólne poświęcone było sprawom związanym z zakończeniem bieżącej kadencji Zarządu Związku oraz wyborom nowych władz.

• 17 stycznia br., w Sali Bankietowej Rafallo w Bończy, pary małżeńskie mieszkające na terenie gminy Słubice świętowały złote gody.

- Proszę przyjąć wyrazy największego uznania, najszczersze gratulacje i życzenia samych pięknych dni na kolejne lata wspólnego życia. W imieniu Samorządu Powiatu Płockiego życzę Państwu, by przez wszystkie dni towarzyszyła Państwu wspaniała, ogromna, mądra miłość, żebyście dostrzegali siebie w natłoku codziennych spraw i zawsze patrzyli na siebie sercem – zwracała się do tych wyjątkowych, długoletnich małżeństw Wicestarosta Iwona Sierocka.

• W dn. 15 stycznia 2019 roku Powiat Płocki zawarł porozumienie o współpracy na kolejne cztery lata z Politechniką Warszawską Filią w Płocku. Porozumienie podpisali Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Prorektor ds. Filii w Płocku prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński.

• Zarząd Powiatu Pruszkowskiego zorganizował pierwsze w tej kadencji posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 14 stycznia w siedzibie Starostwa. Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski otworzył posiedzenie Konwentu i powitał wszystkich obecnych. W spotkaniu wzięli udział również: Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego i Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki. Pan Marszałek w swoich wypowiedziach podkreślił znaczenie Województwa Mazowieckiego, największego w Polsce, które wytwarza znaczący wskaźnik PKB i znajduje się w czołówce Europy, jeśli chodzi o rozwój. W skrócie omówił również wyzwania, jakie stoją przed samorządowcami w najbliższej perspektywie, np. transport publiczny, gospodarka odpadami oraz gospodarka niskoemisyjna. Marszałek przedstawił możliwości współpracy samorządów powiatowych i województwa. Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki wyraził nadzieję na owocną współpracę samorządowców. Zadeklarował również otwartość i partnerstwo.

• W sobotni wieczór byliśmy uczestnikami wyjątkowej uroczystości – balu studniówkowego Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie, który umownie dzieli sto dni od jednego z najważniejszych egzaminów w życiu uczniów szkół średnich – matury. Tradycja balu studniówkowego sięga początków dziewiętnastego wieku. Egzamin dojrzałości, a co za tym idzie także studniówkę, zawdzięczamy Wilhelmowi von Humboldtowi, który zreformował pruskie szkolnictwo. Ponieważ Polska znajdowała się wtedy pod zaborami, zmiany objęły również część polskich ziem.

• 11 stycznia odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu specjalistycznego dla jednostek OSP z gminy Bulkowo. W uroczystości przekazania uczestniczyli: dh Hilary Januszczyk- Pełnomocnik Starosty Płockiego ds. współpracy z OSP, Gabriel Graczyk- Wójt gminy Bulkowo; Emilia Górnicka- przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego; dh Bogdan Matczak – były Komendant Gminny ZOSP RP i dh Piotr Kaźmierowski- Komendant gminny ZOSP RP.