• 23 listopada 2017r. w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Gospodarzami spotkania byli Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku Małgorzata Lewandowska.

• 21 listopada br. uczniowie klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Narkotyki i dopalacze – przyczyny przemocy i destabilizacji rodziny”. Warsztaty prowadził Leszek Roszczenko – specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie z Centrum Profilaktyki Społecznej – jednej z największych w Polsce platform edukacyjnych w zakresie prewencji uzależnień i zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży.

• Społeczność Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku przystąpiła do realizacji dwóch międzynarodowych projektów. Pierwszy z nich związany jest z edukacją historyczną. Drugi projekt związany jest z aktywną działalnością wolontariacką młodzieży.

• W sobotę 18 listopada 2017 r. w Soczewce, odbyła się IX edycja konkursu ekologicznego dla członków OSP i MDP z powiatu płockiego pod hasłem „Ochrona środowiska w powiecie płockim”. Celem konkursu było wykazanie się wiedzą i doświadczeniem z zakresu ochrony środowiska w powiecie płockim, a także integracja środowiska strażackiego.

• W związku z utrzymywaniem się wysokich stężeń zanieczyszczeń powietrza dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM10 na obszarze województwa mazowieckiego prosimy stosować się do poniższych zaleceń otrzymanych z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie.

• Zainteresowanie konkursami zorganizowanymi przez Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o.o. przeszło oczekiwania organizatorów, bowiem w projekcie „EKOROWER” wzięło udział ponad 300 dzieci z 20 szkół, zgłaszając blisko 100 prac.

Każdy ekorower to unikatowe dzieło, okupione ogromem pracy. Zaskakująca kreatywność, dokładność odwzorowania prawdziwego roweru oraz staranność wykonania prac zmotywowała organizatorów konkursu do pokazania ich jak najszerszemu gronu odbiorców. I tak 18 listopada pierwszym piętrze GH Wisła, która również włączyła się w akcję odbyła się wystawa ekorowerów, połączona z wręczeniem nagród zwycięzcom.

• Rok 2017 jest rokiem jubileuszowym dla Zespołu Tańca Ludowego MASOVIA. 17 listopada 2017 r. w Teatrze Dramatycznym w Płocku odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 40-lecia działalności, który był okazją do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego Zespołu, gratulacji i podziękowań za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji i kultury ludowej.

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Filii PW w Płocku (taka była nazwa Zespołu przez pierwsze pięć lat) powstał w lutym 1977 roku. Założycielką Zespołu była mgr Maria Ingwer-Żabowska. Już po roku pracy Zespół zdobył główny laur II Płockich Amatorskich Zespołów Artystycznych - Puchar Prezydenta Miasta Płocka. Pierwsze zagraniczne tournee Zespół odbył w niecałe dwa lata od zainicjowania swojej pracy. W ciągu swego istnienia dał ponad tysiąc koncertów na scenach krajowych i zagranicznych, biorąc udział w imprezach o zasięgu ogólnopolskim, jak również w festiwalach międzynarodowych, promował Politechnikę Warszawską i miasto Płock oraz województwo mazowieckie w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Ideą towarzyszącą twórcom Zespołu było przede wszystkim kultywowanie tradycji rodzimego folkloru oraz rozśpiewanie i roztańczenie młodzieży akademickiej, w oparciu o bogactwo narodowej kultury ludowej. MASOVIA aż do dnia dzisiejszego pozostaje wierna tradycji i celom, jakie zostały wyznaczone na początkowym etapie jej istnienia. W swojej 40-letniej działalności skład osobowy Zespołu zmieniał się wielokrotnie, jednakże jego trzon zawsze stanowili studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej, zaś w okresie późniejszym także młodzież szkół średnich i studenci innych płockich uczelni wyższych.

Samorząd powiatu płockiego podczas uroczystości reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski.

• 17 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku odbyło się spotkanie podsumowujące współzawodnictwo sportowe szkół w powiecie płockim za rok szkolny 2016/2017, którego gospodarzami byli Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski.